reklama

Jest rondo, a na nim... stłuczki

Przebudowa skrzyżowania miała pomóc, nie do końca pomysł działa

Bezpieczeństwo

Jest rondo, a na nim... stłuczki

Przebudowa skrzyżowania miała pomóc, nie do końca pomysł działa

 

Kilka miesięcy temu przebudowano skrzyżowanie ulic Leśna, Majówka i Kopalniana w rondo, a mimo to wciąż dochodzi w tym miejscu do kolizji. Utrudnienia po wtorkowej trwały kilka godzin. 

Duża ilość zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu spowodowała że kilka miesięcy temu władze powiatu zdecydowały się o jego przebudowaniu. Powstało rondo z przejezdną wyspą z uwagi na zbyt małą ilość miejsca. Mimo to, wielu kierowców nie wiedziało i wydaje się, że nadal nie wie, jak zachować się na takim rondzie przy większym natężeniu ruchu i już doszło tam do drobniejszych zdarzeń, a kolizja z minionego wtorku (18 lipca) sparaliżowała ruch w tym miejscu na kilka godzin.

Około godziny 6.15 starachowiccy policjanci otrzymali informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że doszło tam do zderzenia dwóch aut. Na samym środku ronda. Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 35-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu peugeotem 39-latkowi. Uznany przez policjantów za sprawcę 35-latek uskarżał się na ból i trafił na badania do szpitala. Pojazdy musiały pozostać na miejscu do czasu przeprowadzenia czynności przez grupę techników, bowiem od obrażeń zależało czy będzie to zwykła kolizja, czy też wypadek. Na szczęście obrażenia kierowcy volkswagena nie okazały się poważne, ale za to sprawca poniósł poważne konsekwencje. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a postępowanie dalej prowadzi starachowicka policja.

Przez cały czas ruchem w miejscu zdarzenia kierowali policjanci, a pojazdy usunięte zostały dopiero przed godziną 9.00.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ