reklama

Odpowiedzą za wiele włamań i kradzieży

Zatrzymani mają od 16 do 22 lat

Bezpieczeństwo

Odpowiedzą za wiele włamań i kradzieży

Zatrzymani mają od 16 do 22 lat

 

Lawina zatrzymań w związku z przestępstwami ruszyła m.in. dzięki odwadze jednego z mieszkańców gminy Mirzec.

Mężczyzna zawiadomił policjantów, że złapał prawdopodobnie włamywacza, który próbował dostać się do garażu na jego posesji. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że włamywaczem jest 16-latek. Mundurowi podejrzewali, że nie działał w pojedynkę.

Do sprawy włączyli się błyskawicznie funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Na efekty pracy operacyjnej mundurowych nie trzeba było długo czekać. 17 lipca zatrzymali 21-letniego kompana 16-latka.

- Podczas wykonanych czynności stróże prawa dotarli do informacji, że mężczyźni działając z kilkoma innymi osobami mogą odpowiadać za znacznie więcej czynów niezgodnych z prawem. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 17 do 22 lat, a kolejnego dnia w ich ręce wpadli jeszcze dwaj: 17- i 19- latek - mówią policjanci.

Łącznie zatrzymano 8 mężczyzn w wieku od 16 do 22 lat. Grupa może być odpowiedzialna za wiele innych przestępstw, do jakich w ostatnim czasie dochodziło na terenie powiatu starachowickiego, a nawet województwa mazowieckiego. Poprzez liczne włamania i kradzieże spowodowali straty na dziesiątki tysięcy złotych.

- Drobiazgowa praca kryminalnych ze Starachowic doprowadziła do ustalenia, iż poszczególni zatrzymani odpowiadają za kradzież dwóch motocykli o wartości 8000 złotych z jednej z posesji w gminie Mirzec, usiłowanie włamania do kiosku oraz jubilera w Starachowicach. Podejrzewani są również o kradzież wartych ponad 6000 złotych 32 aluminiowych felg wraz z oponami, kradzież roweru o wartości 1500 złotych, włamanie do samochodu ciężarowego, z którego zniknęło 70 litrów oleju napędowego oraz o włamanie do jednego ze sklepów w gminie Iłża, skąd zabrali alkohol i papierosy wartości ponad 7000 złotych - dodają policjanci.

Na pytania prokuratora odpowiadali 18 lipca br. Policjantom udało się już odzyskać część skradzionego łupu. Znaleźli m.in. koła samochodowe, rower i motocykle. Część członków grupy za swoje czyny odpowiadać będzie przed sądem dla nieletnich ze względu na wiek, a pozostałych czeka sprawa karna.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ