reklama

Wakacje "Nad Skałą"

Biblioteka "Nad Skałą" gościła pisarza i poetę łódzkiego Bogumiła Pijanowskiego - prezesa Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich `Abakus` w Łodzi, autora licznych publikacji poetyckich, w tym zbiorku dla dzieci pt. "Bzykowisko", który napisał z myślą o swoich wnuczkach. Na spotkaniu z dziećmi i ich i rodzicami Bogumił Pijanowski odczytał swoje wiersze, chętnie opowiadał o swojej twórczości, a nawet zainicjował zabawy ruchowe z dziećmi. Biblioteka zorganizowała natomiast dla młodych czytelników konkurs z nagrodami na najlepiej przeczytany wiersz z tomiku "Bzykowisko".

W wakacyjnym czasie organizowanych jest wiele zajęć i turniejów dla dzieci. W minionym tygodniu młodzi czytelnicy wzięli udział w grze słownej - kalambury oraz zgadywance Szalone Czoło, zgadnij, kim jestem. Odgadywali postacie ze znanych bajek, tytuły filmów oraz książek. Poznali także nowe powiedzenia i przysłowia.

Chmurobranie- na zawołanie! - to hasło zajęć literacko - plastycznych w Bibliotece "Nad Skałą", na których dzieci łowiły chmury. Najpierw miały za zadanie wychwycić i wypisać z tekstu literackiego, tj. z przeczytanego fragmentu "Pana Tadeusza"(ks. III; dot. różnorodności chmur) wszystkie kształty chmur, jakie pojawiły się w tekście; młodsze dzieci rysowały te kształty; następnie wykonały własne chmury z waty kosmetycznej oraz rozpoznawały ich kształty na podstawie wykonanej wcześniej wystawki chmur wraz z ich naukowymi nazwami. Podpisywali też swoje prace nazwami właściwymi chmur, np. cirrocumulus czy stratus, poszerzając swoją wiedzę na temat przyrody i świetnie się przy tym bawiąc.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ