reklama

Zlot Pojazdów Zabytkowych

"Legenda Stara"

W numerze

Zlot Pojazdów Zabytkowych

"Legenda Stara"

Szukamy pamiątek z rajdów "stara" z lat 1974 -1978.

Powiat Starachowicki po raz trzeci organizuje Zlot Pojazdów Zabytkowych LEGENDA STARA w Starachowicach. Odbędzie się w dniach 1-3 września br., a rozpocznie się w piątek na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, zaś w sobotę i niedzielę przewidziane są parady uliczne, pokazy miejskie i konkursy.

W latach 1974-78 w powiecie starachowickim organizowano wyścigi samochodowe - towarzyskie zawody samochodowe – Rajd STARA - wprawdzie nie w randze Mistrzostw Polski, ale z udziałem najlepszych kierowców w kraju. W nawiązaniu do tych wyścigów, i ogólnie bogatej tradycji motoryzacyjnej, jaką posiada powiat starachowicki, zapraszamy do zajrzenia w rodzinne archiwa. Być może posiadają Państwo jakieś pamiątki, proporczyki, zdjęcia. A jeśli tak, prosimy o podzielenie się nimi. Podczas tegorocznej edycji Zlotu planujemy bowiem zorganizować wieczór poświęcony historii i rajdom "Stara" z udziałem dziennikarzy, zawodników i mieszkańców – świadków tamtych wydarzeń, a na nim – o ile się uda z Państwa pomocą – także wystawę, która mogłaby być potem prezentowana w innych miejscach w Starachowicach, np. "pod Skałkami" albo w galerii Galardia. Dlatego liczymy na Państwa wspomnienia (w wersji pisemnej), fotografie i inne pamiątki. Czekamy do 15 sierpnia w Wydziale Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie Starostwa Powiatowego w Starachowicach (pok.310, III p.), tel. 41 276 09 42.

Już dziś zachęcamy też posiadaczy aut o ponad 25-letnim stażu o wyciągnięcie pojazdów z garaży i udział w zlocie. Przyjeździe Państwo 2 września na parking przed Starostwo Powiatowe i "pokażcie, co macie". Wybierzemy perełki, produkcji polskiej, radzieckiej i NRD-owskiej i inne. Wszystkie wezmą udział w uroczystej paradzie i konkursie elegancji z nagrodami. Nie możecie także przegapić górskiej próby z udziałem rajdowych samochodów i motocykli, nawiązującej do tej, jaka odbyła się w 1974 r. na ówczesnej ulicy Krywki, a dziś Rotmistrza Pileckiego. Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się wspomnieniami i pamiątkami.

m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ