reklama

Bezpieczna krzyżówka do Starachowic

Słaba widoczność i duży ruch sprawiają, że przy zjeździe z ekspresowej "siódemki" na drogę krajową numer 42 (kierunek Starachowice) jest wyjątkowo niebezpieczne, są liczne wypadki. Skrzyżowanie od dawna wymagało przebudowy, a teraz są na to pieniądze.

Na skrzyżowaniu powstanie rondo turbinowe, na którym organizacja ruchu wymaga od kierującego - jeszcze przed wjazdem - dokonania wyboru kierunku jazdy oraz właściwego dla tego wyboru pasa ruchu - nie ma bowiem później możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie. Prawie 3 mln złotych na tę inwestycję przekazało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Prace mają ruszyć w połowie sierpnia br. Wykonawca przebudowy - firma SKANSKA, na realizację zadania ma czas do końca br.

- Rozpoczęcie prac będzie się wiązało ze zwężeniem jezdni DK nr 42 do jednego pasa ruchu, w miarę postępu prac organizacja ruchu będzie się oczywiście zmieniać - informuje Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji społecznej kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ