reklama

Murowana pogoda na Skałce

Sportowa środa z SDK

W numerze

Murowana pogoda na Skałce

Sportowa środa z SDK

 

Jak tu wierzyć telewizyjnym przepowiadaczom pogody, gdy autorytatywnie zapewniają ulewy, gradobicie i mocne porywy wiatru, a tu jak w tekście Agnieszki Osieckiej:... "nagle pogoda, taka piękna pogoda na szczęście..."

Nie ma większego szczęścia nad widok uradowanych zabawą dzieci, którym - rzecz jasna - trzeba tę zajmującą i mądrą zabawę zorganizować. Od wielu już lat, pracownicy Spółdzielczego Domu Kultury realizują autorski program "Akcja Lato" i w każdy powszedni dzień tygodnia można w godz.10.00 – 13.00 super spędzić czas. Nad wyjątkowymi atrakcjami dla dzieci głowią się więc: szefowa SDK Beata Wiśniewska, Maciej Bidziński, Małgorzata Działak i Urszula Turbiarz.

Programem festynów sportowo-rekreacyjnych "Środa Sportowa" objęte są wszystkie osiedla administrowane przez SSM, a do pomocy głównym organizatorom, chętnie zgłaszają się członkowie Rad Osiedlowych – w tym przypadku była to prawie kompletna RO Skałka: Marek Gorzkowski (przewodniczący), Paweł Niewczas, Mirosława Szwajnoch, Roman Jabłczyński oraz Marianna Stefankiewicz.

Z kredkami na osiedlowy trotuar wyruszyła mocna grupa przedszkolnych artystów. Tu nikt się nie ściga i z góry wiadomo, że nagrodą będą słodkości. Co do starszych, koniecznie chcą spróbować zabłysnąć w rzutach lotką. W tej dyscyplinie najlepiej spisali się: Ania Szwajda - (40 pkt.), Kacper Fotfolc – jeden punkt mniej i Martyna Kozłowska – dwa punkty mniej od Ani. W niełatwej sztuce celowania do tarczy najlepszymi zawodnikami zostali: Norbert Konarski (175), Kamil Romański (150) i tyle samo trafiła Julia Piwnik. Zawodnikami najcelniej strącającymi kręgle, musieli obaj zmieścić się na najwyższym podium, byli: Szymon Sierpień i Patrycja Miernik – oboje po 6 pkt., a w lubianych przez dzieci rzutach woreczkami do celu I miejsce zajęli: Borys Myśliwski w duecie z Tomaszem Wędzińskim (0,29), II przypadło Mai Solewicz z Leną Konopnicką (0,43), a trzecie zajęli Tosia Dychała i Borys Paruzel (0,52). Mistrzem osiedla w warcabach plenerowych został natomiast Antoś Śmigas.

Największą liczbę zawodników i kibiców przyciągnęła jednak piłka nożna. Najlepszą drużyną pierwszej tury osiedlowych mistrzostw został zespół: FC "Po nalewce": (w nawiasach zdobyte bramki) Dawid Poński (7), Alan Klepacz (2), Olek Kozera, Kuba Cieroch (7), Mikołaj Mończakow (1). Zasłużone drugie miejsce wywalczył team "Smerfy": Tomasz Wędziński (1), Dawid Roesler (2), Jakub Sendecki (1), Kacper Koszarski (1) i Kacper Szmalec (2), zaś na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z FC "Bobry", w których grało najwięcej Kacprów: Kacper Góźdź (2), Kacper Bernacki, Kacper Nojek, Michał Madejski (1) i Jakub Dudek (4).

Fundatorem nagród dla zwycięzców byli: Spółdzielczy Dom Kultury wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a następne spotkanie "Środy Sportowej" odbędzie się na osiedlu Szlakowisko – plac obok SSM.

Marek Oziomek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ