reklama

Czas szybko mija, atrakcji nie brakuje

Wakacje z "Wanacją"

W numerze

Czas szybko mija, atrakcji nie brakuje

Wakacje z "Wanacją"

Z atrakcji zorganizowanych w ramach akcji "Wakacje z Wanacją" już skorzystała liczna rzesza dzieci i młodzieży. A zbliża się dopiero półmetek.

 

Spędzający letni czas w KS "Wanacja" na osiedlu Południe nie mogą narzekać na nudę i po wakacjach będą mieli co wspominać. W pierwszym tygodniu letniego wypoczynku w zajęciach uczestniczyła rekordowa liczba dzieci, bo około sześćdziesięciu. Spotkały się z sierżantem Agnieszką Staryczenkow z KPP, pogłębiając swoją wiedzę z szeroko pojętego bezpieczeństwa, uczestniczyły w konkursie plastycznym ph. "Bezpieczne wakacje 2017", którego podsumowanie odbędzie się w ostatnim tygodniu wakacji.

Atrakcją było też spotkanie z hodowcą jeży afrykańskich, Sylwią Fudalej-Pietrzak, która opowiadała o tych zwierzątkach, przekazując najważniejszego informacje dotyczące ich hodowli i życia.

W każdy słoneczny wtorek i piątek uczestnicy akcji spędzają wolny czas nad zalewem Lubianka, gdzie w asyście ratowników z WOPR i instruktorów z Klubu Wanacja pływają łodziami po zalewie i korzystają z wyznaczonego specjalnie dla nich kąpieliska. Wszystkie zajęcia nad wodą odbywają się pod czujnym okiem kierownika kąpieliska Marka Basiaka, a także ratowników: Patryka Bebelskiego, Kamila Fiutowskiego. Zorganizowano dla dzieciaków pokaz ratownictwa, którego elementem było sztuczne oddychanie oraz pokaz ratownictwa w wodzie.

- Przed dziećmi kolejne zajęcia w klubie i wycieczki. Wkrótce warsztaty kulinarne w Pubie Strych, zajęcia rekreacyjne w Stajni pod Dębem oraz kolejna wycieczka autokarowa, tym razem do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie - mówi Halina Kępińska, kierownik Klubu Spółdzielczego "Wanacja.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ