reklama

Za śmierć motocyklisty 7 lat więzienia

Sąd II instancji zwiększył karę

Na okładce

Za śmierć motocyklisty 7 lat więzienia

Sąd II instancji zwiększył karę

 

Sąd Okręgowy w Kielcach zmienił wyrok Dariuszowi T., mieszkańcowi gminy Brody, który został skazany za spowodowanie ponad rok temu śmiertelnego wypadku. W więzieniu spędzi 3 lata dłużej. 

Dariusz T., jadąc samochodem ul. Ostrowiecką w naszym mieście (17 kwietnia 2016 r.) wymusił pierwszeństwo przejazdu na motocykliście, w wyniku czego 51-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego poniósł śmierć na miejscu. W chwili popełnienia przestępstwa był pod wpływem narkotyków i miał zatrzymane prawo jazdy za wcześniejsze doprowadzenie do wypadku po alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

W styczniu br. Sąd Rejonowy w Starachowicach skazał 29-letniego Dariusza T. na 4 lata więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zapłatę zadośćuczynienia na korzyść rodziny zmarłego. Wyrok został zaskarżony i Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i 55 tys. odszkodowania, ale zwiększył mu karę więzienia. Zamiast 4 lat orzeczonych przez Sąd w Starachowicach, Dariusz T. spędzi w więzieniu 7 lat. Wyrok jest prawomocny.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ