reklama

Kto powalczy o Ekstraklasę ?

Majecki trafi na wypożyczenie

Informacje sportowe

Kto powalczy o Ekstraklasę ?

Majecki trafi na wypożyczenie

Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie na boiskach piłkarskiej Ekstraklasy będziemy oglądać tylko jednego zawodnika urodzonego w Starachowicach. Bartosz Kwiecień walczy o miejsce w podstawowym składzie Korony Kielce, natomiast bramkarz Radosław Majecki prawdopodobnie nie znajdzie się w ligowej kadrze Legii Warszawa. 

W poprzednim sezonie mogliśmy mieć nadzieję na występy dwóch zawodników z naszego regionu na boiskach Ekstraklasy. Występował jeden, bo Radosław Majecki był dopiero trzecim bramkarzem w warszawskiej Legii. Jednak dla młodego zawodnika załapanie się do kadry ligowej to i tak ogromne osiągnięcie.

Radosław Majecki urodził się w Starachowicach, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Arce Pawłów. Później trafił do KSZO Ostrowiec, z którego przeniósł się do aktualnego mistrza Polski Legii Warszawa. Na swoim koncie ma także występy w juniorskich reprezentacjach naszego kraju U18 i U19. W poprzednim sezonie został dołączony do kadry jako trzeci golkiper, po Arkadiuszu Malarzu i Radosławie Cierzniaku. Obecnie niepodważalną pozycję w zespole z Warszawy ma Malarz, a Cierzniak jest numerem dwa. Młodemu bramkarzowi z naszych stron byłoby niezwykle ciężko walczyć nawet o pozycję nr 3, bowiem do Legii z wypożyczenia wrócili Konrad Jałocha, który ostatnio występował w Arce Gdynia oraz Jakub Szumski grający ostatnio w Zagłębiu Sosnowiec. Obaj na swoim koncie mają już wiele występów w Ekstraklasie i to raczej między nimi rozegra się walka o pozycję trzeciego bramkarza. Co prawda Majecki znalazł się w kadrze na pierwsze zgrupowanie stołecznego klubu w Warce, ale później trafił na testy do Stali Mielec. Bardzo prawdopodobne jest, że najbliższy czas spędzi na wypożyczeniu w jednym z klubów niższych lig.

W walce o boiska Lotto Ekstraklasy pozostaje za to starachowiczanin, Bartosz Kwiecień. W przerwie letniej w Koronie Kielce doszło do sporych roszad, począwszy od zmian właścicielskich, poprzez wymianę trenera, a na rewolucji kadrowej kończąc. Ponadto w ostatnich tygodniach zespół z Kielc - mówiąc delikatnie - nie miał "dobrej prasy", co chwilę pojawiały się informacje mówiące o konflikcie wewnątrz drużyny. Dlatego też nie było do końca pewne, jakie plany względem Kwietnia ma nowy trener Gino Lettieri.

Okazuje się jednak, że wychowanek Juventy znalazł uznanie w oczach urodzonego w Szwajcarii szkoleniowca, który legitymuje się także włoskim i niemieckim paszportem. Bartosz Kwiecień wyjechał na zgrupowanie zespołu do Bremy i walczy o ligowy skład. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem będzie musiał rywalizować z będącymi do tej pory w składzie: Czechem - Radkiem Dejmkiem i Senegalczykiem - Elhadji Pape Diaw, a jego bezpośrednimi rywalami będą także pozyskani w letnim okienku transferowym Krystian Miś, Bośniak Adnan Kovacevic, a także Amerykanin - Shawn Barry.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ