reklama

Cykliści opanowali miasto

I Starachowicka Strzała

Informacje sportowe

Cykliści opanowali miasto

I Starachowicka Strzała

 

I Starachowicka Strzała zgromadziła na starcie blisko 150 uczestników. Jedną z kategorii wygrała starachowiczanka Maria Pytel, a w MTB trzecie miejsca zajęli Radosław Kucharski i Angelika Maciąg. 

Starachowicka Strzała ulicami miasta i przez tereny gminy Brody "przeleciała" po raz pierwszy. Podpatrywać było kogo, bowiem imprezę swoją obecnością zaszczycił polski kolarz - Zenon Jaskuła, którego miłośnikom sportu przedstawiać nie trzeba. W rywalizacji wzięli udział cykliści na rowerach górskich i szosowych.

Miasteczko zawodów, star i meta zlokalizowane były w okolicach Hotelu Europa, jednego z partnerów wyścigu. Głównym organizatorem była grupa Poland Bike Marathon, a aktywnie w organizację włączyły się także Powiat Starachowicki i Gmina Starachowice.

- To było prawdziwe kolarskie święto dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Kolarski peleton prowadzony przez Paradę Familijną przejechał najpierw rundę honorową ulicami Starachowic, potem blisko 150 kolarzy rywalizowało na trzech dystansach - powiedział Grzegorz Wajs, organizator Starachowickiej Strzały.

Kolarze na rowerach szosowych mieli do wyboru dłuższą lub krótszą trasę. Na dystansie MAX liczącym 80 km zwyciężył Piotr Zieliński z Ostrowca Świętokrzyskiego, który po samotnej ucieczce wyprzedził Pawła Króla (Warszawski Klub Kolarski) i Jarosława Góreckiego (Kolarski.eu). Krótsza z tras liczyła 63 kilometry. Najszybszy na tasie MINI okazał się Piotr Górniak z Częstochowy, który na mecie zameldował się przed Michałem Janasem (Pionki) i Grzegorzem Rogozińskim (Diversey Team). Ogromne powody do radości mieliśmy w rywalizacji kobiet, bowiem najlepsza okazała się starachowiczanka Maria Pytel reprezentująca Szymanowski Triathlon Team. Ostatecznie na mecie wyprzedziła Annę Ordyńską (SSC Suchedniów) i Mariolę Posmyk (Diversey Team).

Kolarze na rowerach górskich ścigali się na dystansie MTB liczącym 46 km. Wśród mężczyzn triumfował Bartłomiej Kwapisz z Józefosławia, przed Jarosławem Mitasem (Klinika Rowerów) i starachowiczaninem Radosławem Kucharskim. Wśród kobiet najlepsza była Joanna Sobczuk (Klinika Rowerów), przed Julitą Tomaszewską (Timbud Team) i Angeliką Maciąg ze Starachowic.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ