reklama

Agata Nowak z medalami

Strzelectwo sportowe

Informacje sportowe

Agata Nowak z medalami

Strzelectwo sportowe

 

W pistolecie pneumatycznym Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyła srebro, a w pistolecie sportowym sięgnęła po krążek z najcenniejszego kruszcu. 

We Wrocławiu rozegrano na przełomie czerwca i lipca Mistrzostwa Polski Seniorów, a reprezentantka Świtu Starachowice, która z seniorami rywalizuje od niedawna, liczyła na miejsce na podium. Niestety, nie udało się i ostatecznie Agata Nowak zajęła 6. miejsce w rywalizacji pistoletu sportowego, a w "pneumatyku" znalazła się tuż za podium. Na szczęście później było już dużo lepiej.

Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które również rozegrane zostały we Wrocławiu, starachowiczanka była o mały włos od zdobycia dwóch złotych medali. Wyjątkowo dramatyczny przebieg miała rywalizacja w pistolecie pneumatycznym. Już od samego początku Agata Nowak pokazała, że tego dnia jest w bardzo wysokiej formie. W kwalifikacjach wywalczyła imponujące 388 punktów, a w rundzie finałowej o końcowe zwycięstwo do ostatnich chwil walczyła z Klaudią Breś. Na jedną serię przed końcem zmagań starachowiczanka prowadziła różnicą 0,1 punktu. W swojej ostatniej próbie (strzelając przed najgroźniejszą przeciwniczką) trafiła 10,4, co jest wynikiem niemal idealnym, bo przypomnijmy, że maksymalnie można w jednym strzale zdobyć 10,9. Wynik 10,4 to nie tylko trafienie w przysłowiową "dziesiątkę", ale jeszcze niemalże w sam środek. Klaudia Breś znalazła się pod ogromną presją, ale trafiła... 10,6 i wygrała rywalizację zaledwie o 0,1 punktu! Srebrny medal Agaty to duże osiągnięcie, ale w takich okolicznościach na pewno ma lekko gorzki posmak.

Pełnym sukcesem zakończyła się za to rywalizacja w pistolecie sportowym. Agata Nowak dominowała od samego początku do końca rywalizacji. Zaprezentowała tak znakomitą formę, że w ostatnim podejściu mogła totalnie przestrzelić, a i tak by wygrała. W pięciu seriach pierwszego finału była najlepsza spośród wszystkich zawodniczek, żadna inna nie miała celniejszego oka. Sukcesywnie powiększała przewagę nad najgroźniejszymi Klaudią Breś i Joanną Tomalą. Jej rywalki zacięcie walczyły o drugie miejsce, które pozwalało na walkę o złoto. Ostatecznie lepsza okazała się reprezentantka Floty Gdynia Joanna Tomala. Niemniej nie miała w ostatniej serii żadnych szans na wygraną. Agata Nowak przed ostatnim podejściem miała aż 7 punktów przewagi, a w jednej serii można zdobyć maksymalnie 5. W takich właśnie okolicznościach podopieczna Marka Ratajskiego sięgnęła po złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Wrocławski sukces, to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy w Baku, które odbędą się 24 lipca br.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ