reklama

"Złotka" w Starachowicach!

Światowa siatkarska czołówka u nas!

Informacje sportowe

"Złotka" w Starachowicach!

Światowa siatkarska czołówka u nas!

W miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został turniej z cyklu World Grand Prix w siatkówce kobiet, a reprezentacje czterech krajów za bazę wybrały sobie nasze miasto!

W Hotelu Europa zakwaterowały się reprezentacje Polski, Argentyny, Peru i Korei Południowej. Zespoły przygotowywały się do rozegranego w miniony weekend turnieju World Grand Prix w siatkówce kobiet.

Podopieczne Jacka Nawrockiego do turnieju przygotowywały się na siłowni Wiking. Zajęcia były jednak ściśle strzeżone, a zawodniczki i sztab szkoleniowy stronił od komentarzy. Wszystko po to, aby zachować jak największe skupienie przed turniejem. Podobne kryteria przyjęły inne reprezentacje, które oficjalnie nie chciały skomentować swojego pobytu w Starachowicach.

- Trening polskiej reprezentacji podnosi prestiż naszej siłowni. Trenerzy prowadzący drużynę uznali, że nasza siłownia spełnia wszystkie warunki, żeby reprezentacja narodowa przeprowadziła tu trening. Są wszystkie potrzebne urządzenia, przyrządy, także siłownia spełnia najwyższe standardy. Lubimy wspierać wszystkie inne sporty, czy to piłkę nożną, czy siatkówkę, czy boks. Jesteśmy zainteresowani współpracą ze wszystkimi, którzy zajmują się profesjonalnie sportem, aczkolwiek zapraszamy wszystkich: i profesjonalistów, i amatorów - powiedział właściciel siłowni i prezes klubu Wiking Tomasz Kołaczyński

Przypomnijmy, że po pierwszym turnieju z cyklu World Grand Prix Polki nalazły się na znakomitej pozycji wyjściowej. W zmaganiach rozegranych w Argentynie zespół trenera Nawrockiego pewnie wygrał wszystkie spotkania bez straty seta! Nasze "Złotka" - bo tak o drużynie narodowej mówiło się po sukcesach za czasów zmarłego w 2016 roku trenera Andrzeja Niemczyka - pokonały gospodynie, a także reprezentacje Chorwacji i Kanady.

W drugim turnieju WGP w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki zmierzyły się z Peru, Argentyną i Koreą Południową, a w swojej grupie miały także reprezentacje Chorwacji i Kanady oraz Kolumbii, Bułgarii, Niemiec, Kazachstanu, Portoryko i Czech.

Kadra reprezentacji Polski na WGP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Pleśnierowicz.

Atakujące: Monika Bociek, Małgorzata Jasek, Malwina Smarzek, Berenika Tomsia.

Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Maja Tokarska.

Przyjmujące: Roksana Brzóska, Martyna Grajber, Patrycja Polak, Julia Twardowska.

Libero: Aleksandra Krzos, Agata Witkowska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ