reklama

Jubileuszowe gody

W Mircu

Mirzec

Jubileuszowe gody

W Mircu

 

W Modrzewiowym Dworku w Mircu odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano pary małżeńskie, które przez dziesiątki lat dzieliły się radościami i stawiały czoła codziennym trudnościom.

Pół wieku wspólnego kroczenia przez życie zasługuje nie tylko na prezydencki medal, a wśród dostojnych jubilatów z gminy Mirzec były również pary, które przeżyły ze sobą 60 i 65 lat. Spotkali się 13 lipca br. w Modrzewiowym Dworku. Wśród gości przybyłych na tę uroczystość była wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, starosta Powiatu Starachowickiego Danuta Krępa, a także przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik - Napiórkowska i sekretarz Urzędu Gminy w Mircu Marta Ziomek. Gospodarzem spotkania był wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

- Dzisiejsza uroczystość, to okazja, aby się zatrzymać, spojrzeć wstecz na minione lata, wspomnieć radości, które przeżyliście. Jesteście przykładem jak można w szacunku i miłości przeżyć tak długie lata i wzorem do naśladowania dla młodych małżeństw - powiedział wójt Mirosław Seweryn, witając dostojnych jubilatów.

- Stanowice wzór do naśladowania, bo dziś często pierwsze niesnaski między małżonkami kończą się rozstaniem. Wasz przykład dowodzi, że można, że trzeba, że warto. Wychowaliście swoje dzieci, wnuki, które dziś są nadzieją i przyszłością naszego państwa - mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczyła wojewoda Agata Wojtyszek. Odebrali je świętujący złotą rocznicę ślubu: Irena i Jerzy Więcławowie z Gadki, Krystyna i Józef Drabikowie z Gadki, Wiesława i Antoni Rosińscy z Gadki, Barbara i Kazimierz Jańcowie z Jagodnego, Jadwiga i Stefan Ferencowie z Mirca, Zofia i Jan Błachowie z Mirca, Zofia i Władysław Sobczykowie z Mirca, Bogumiła i Jan Stępniowie z Mirca, Leokadia i Stefan Gralcowie z Mirca, Zofia i Stanisław Sewerynowie z Trębowca, Wanda i Edward Drożdżowie z Trębowca, Irena i Tadeusz Rafalscy z Tychowa Starego, Zofia i Jan Kromerowie z Tychowa Starego, Irena i Edward Pomorscy z Osin, Krystyna i Józef Kromerowie z Krzewy oraz Krystyna i Piotr Kiełkowie z Małyszyna. Diamentową, 60. rocznicę, świętowali: Zofia i Stanisław Niewczasowie z Tychowa Starego, Wanda i Stefan Zającowie z Mirca, Leokadia i Józef Lipcowie z Mirca, Kazimiera i Kazimierz Zającowie z Mirca, Krystyna i Stefan Szaranowie z Jagodnego, Genowefa i Wacław Działakowie z Jagodnego, Anna i Stefan Marlicowie z Tychowa Nowego, Janina i Stefan Gruntowie z Tychowa Nowego oraz Janina i Stefan Banaczkowie z Tychowa Starego.

Medale odebrali również obchodzący 65. rocznicę ślubu: Wanda i Stanisław Kleczajowie z Tychowa Nowego, Janina i Stefan Nobisowie z Osin oraz Jadwiga i Henryk Jańcowie z Jagodnego.

Wszystkie pary otrzymały też listy gratulacyjne, kwiaty i mnóstwo życzeń, a zespół "Tychowianie", kierowany przez Piotra Gąsowskiego, zaintonował wspólne odśpiewanie "Sto lat". Śpiew i muzyka towarzyszyły również uroczystemu obiadowi z lampką szampana.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ