reklama

Trwa budowa chodników

Brody

Trwa budowa chodników

Znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, dzięki budowie chodników w Stykowie, Lubieni, Rudniku oraz przy drodze Brody – Krynki. W trakcie realizacji tych inwestycji możliwe są utrudnienia w ruchu.

Na ulicy Słonecznej w Stykowie, wraz z przebudową mostu, budowany jest chodnik o szerokości półtora metra. Zmodernizowany zostanie także odcinek drogi powiatowej od ul. Rzemieślniczej do skrzyżowania z ulicą Panoramiczną (około 980 mb). Inwestycja kosztować będzie blisko 2,5 mln zł. Na tę wartość składają się środki z budżetu Gminy Brody (ponad 550 tys. zł), Powiatu Starachowickiego (ponad 550 tys. zł) oraz ministerialna dotacja. Ciąg komunikacyjny w Stykowie służyć będzie nie tylko mieszkańcom ale również turystom.

Te same funkcje spełniać będą budowane właśnie chodniki i ścieżki rowerowe przy drodze nad Zalewem Brodzkim (Brody – Krynki). Wraz z rozbudową traktu, utworzony zostanie duży parking, umocnienia nasypu oraz zatoki autobusowe. Inwestycja realizowana jest wspólnie z Powiatem Starachowickim. Kosztować ona będzie ok. 6 mln zł, a 3 mln zł pochodzić będzie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Z budżetu gminy Brody, na ten cel przeznaczono 1,56 mln zł. Koszty w wysokości 1,44 mln zł poniesie Powiat Starachowicki. Inwestycja ma być zakończona we wrześniu br.

Przy drodze krajowej nr 9, w Lubieni powstaje trasa dla pieszych o długości ok. 800 m i szerokości 2,5 m. Przy tej samej trasie, w Rudniku, będzie wykonane łącznie ok 1500 mb chodnika o szerokości 2 m. Obydwa chodniki będą oddzielone od drogi balustradą. Wartość robót w Lubieni i Rudniku wyniesie prawie 1,6 mln zł. Zadanie finansowane będzie w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych ujętego w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Zakończenie inwestycji przy drodze krajowej planowane jest przed 30 października br.

W najbliższym czasie ruszy kolejna, długo wyczekiwana inwestycja. Budowany będzie chodnik przy drodze krajowej nr 42 w Kuczowie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ