reklama

Inwestycja OHP ze wsparciem

W numerze

Inwestycja OHP ze wsparciem

Nowy budynek Ochotniczego Hufca Pracy w Starachowicach będzie gotowy jeszcze w tym roku. Inwestycja dostała bowiem dodatkowe finansowanie.

Budowa rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku i budynek już stoi. Co prawda w stanie surowym, ale ma już drzwi i okna, brakowało jednak środków na jego wykończenie. O dodatkowym finansowaniu zapewnił jednak poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.

- Kiedy gościliśmy w Starachowicach ministra Stanisława Szweda, w maju br., który także wizytował ten budynek rozmawialiśmy o tym, aby ta inwestycja mogła być dalej realizowana. Dowiedziałem się, że Komendant Główny OHP przekazał tę dobrą wiadomość, że zostały przyznane odpowiednie środki finansowe na dokończenie tego obiektu. Nie możemy ujawnić jakiej wysokości są, bo niebawem rozpocznie się procedura przetargowa, ale możemy powiedzieć, że są to środki, które wystarczą na dokończenie prac - poinformował na konferencji poseł Krzysztof Lipiec.

O błyskawicznej realizacji inwestycji mówił tez komendant wojewódzki OHP Jacek Sabat, który podkreślał konkretne działania w tej sprawie.

- Wszystko szybko się potoczyło. W lutym zapadła decyzja, 5 września wmurowany został kamień węgielny, a w styczniu tego roku budynek został przykryty. Ta inwestycja nie była w planach, a została zrealizowana tylko dzięki odpowiedniemu podejściu komendy głównej i ministerstwa. To będzie obiekt służący Starachowicom, ale także młodzieży z innych miast i powiatów.

Będzie miał niebagatelne znaczenie dla rozwoju szkolenia w naszym mieście zaznaczyła dyrektor OHP w Starachowicach, Agnieszka Kuś.

- W tych pracowniach będziemy kształcili młodzież w wielu zawodach: technik zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer i krawiec. Nasza młodzież, która jest jednocześnie młodocianymi pracownikami, dzięki odpowiednimi i nowoczesnemu wyposażeniu pracowni będzie mogła zdawać u nas egzaminy kwalifikacyjne i egzaminy zewnętrzne. Będziemy bazą nie tylko dla Starachowic, ale także i innych ośrodków - dodała Agnieszka Kuś.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ