reklama

W bibliotece nie da się nudzić

"Nad Skałą"

W numerze

W bibliotece nie da się nudzić

"Nad Skałą"

Wakacyjne atrakcje dla dzieci przygotowała biblioteka "Nad Skałą".

Dla jednych atrakcją jest wypoczynek na powietrzu, dla drugich alternatywą mogą być zajęcia w bibliotece, jak "Nad Skałą", gdzie odbył się turniej gier i zabaw. Była puzzlomania, "wygibusy", "skaczące czapeczki" oraz gry planszowe. Swoich sił w turnieju próbowali też dorośli.

Na zajęciach plastycznych ph. "Zwijamy, skręcamy, sklejamy", uczestnicy spotkania wykonali kolorowe sowy z pasków do quilingu (tworzenie ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej - przyp. red.) 8-letni Kuba przygotował natomiast niespodziankę dla swoich koleżanek i kolegów, częstując wszystkich lodami.

W bibliotece "Nad Skałą" wakacyjna akcja trwa. Przygotowano m.in. spotkanie ph.: "Bajki, które uczą", podczas którego dzieci przygotują teatrzyk kukiełkowy czy Dzień Czerwonego Kapturka. Makietę morza młodzi mieszkańcy Starachowic wykonają podczas zajęć "Tajemnice podwodnego świata", a 18 lipca o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z Bogumiłem Pijanowskim, pisarzem bajek dla dzieci. Będzie ono połączone z konkursem pięknego czytania.

Biblioteka "Nad Skałą" zaprasza dzieciaki we wtorki i piątki o godz.12.00. Będzie się działo!

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ