reklama

Poidełka na ochłodę

Oprócz kurtyn wodnych także...

W numerze

Poidełka na ochłodę

Oprócz kurtyn wodnych także...

 

W upalne dni mieszkańcy mogli dotychczas ochłodzić się przy wodnych kurtynach, a teraz będą też mogli ugasić pragnienie przy poidełkach. 

Woda z poidełek nadaje się bezpośrednio do spożycia. Dwa pierwsze pojawiły się w okolicach Krytej Pływalni oraz Miejskiej Hali Sportowej. Urządzenia serwujące wodę są tak skonstruowane, że możemy się jej napić bezpośrednio ze strumienia. Jest także kranik, gdzie możemy napełnić bidon czy butelkę.

Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Ryszard Gliwiński zapewnia, że jeżeli urządzenia się sprawdzą, to niewykluczone, że powstanie ich więcej na terenie miasta. Rozważana jest także koncepcja montażu poidełek z czystą wodą w starachowickich szkołach.

- Urządzenia zamontowane zostały w ramach promocji zdrowej wody, jaką mamy z ujęcia w Trębowcu, z której możemy korzystać i którą powinniśmy się chwalić - mówi prezydent Marek Materek.

W gorące dni starachowiczanie mogą ochłodzić się także przy pomocy kurtyn wodnych. Te urządzenia w naszym mieście ustawiane są już od kilku lat. Funkcjonują w okolicach starachowickiego Rynku, a także na placu „Pod Skałkami” przy al. Armii Krajowej. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ