reklama

Kierunek Sandomierz

Klub Spółdzielczy "Wanacja"

Za nami pierwsza, z zaplanowanych w te wakacje, wycieczka autokarowa z KlubemSpółdzielczym "Wanacja". Dzieci wraz z opiekunami zwiedziły Sandomierz.

Na wakacyjną wycieczkę do miasta „na siedmiu wzgórzach” wybrała się 12 lipca br. grupa 42 dzieciaków, spędzających letniąkanikułę z Klubem „Wanacja”. Zakątki miasta, te znane i nieznane, dzieci z opiekunami zwiedzały meleksami. Przewodnik opowiadał im o mieście i o zabytkach. Młodzimieszkańcy Starachowic, podziwiając piękne wnętrze gotyckiej Bazyliki Katedralnej, zapoznali się również z jej historią. Zobaczyli zbrojownię, a następnie zwiedzili Rynekw Sandomierzu, który większości do tej pory, znany był z serialu „Ojciec Mateusz”. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Pogoda dopisała, a uczestnicy wycieczki, po tak emocjonującym dniu w doskonałych humorach wrócili do Starachowic.Transport dla dzieci i opiekunów zapewniła SMLW „Wanacja”.

Jak poinformowała GAZETĘ Halina Kępińska, kierowniczka Klubu „Wanacja”, przed dziećmi kolejna wycieczka autokarowa. Tym razem, 25lipca pojadą do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. (zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ