reklama

Kulturalny przegląd tygodnia

W numerze

Kulturalny przegląd tygodnia

Ceniony polski perkusista, starachowiczanin Grzegorz Dziamka był bohaterem kolejnego Muzycznego Parkingu, który odbył się 10 lipca przed SCK. Pracował min. z zespołami Wolny Band, Terminal, Sistars czy Agnieszką Chylińską (w latach 2010 - 2017). Swoją muzyczna przygodę zaczynał w Młodzieżowym Domu Kultury i w założonym przez Mirosława Gęborka Juniors Bandzie. Później z trzema kolegami założył formację Good Stuff gdzie grał, mieszankę rocka, jazzu, fusion i elementów progresywnych. Największą popularność przyniosła mu współpraca z zespołem Afromental, do którego dołączył w styczniu 2009 roku jako drugi perkusista. Od maja 2017 roku Grzegorz Dziamka pracuje jako instruktor gry na perkusji w Starachowickim Centrum Kultury. Na Muzycznym Parkingu perkusista zaprezentował swoje autorskie kompozycje i dał próbkę rewelacyjnych technicznych możliwości.

Agnieszka Lasek - Piwarska- dziennikarka i instruktor tego fachu w Młodzieżowym Domu Kultury, członkini Stowarzyszenia Promocji Talentów przy MDK oraz animatorka kultury spotkała się 11 lipca z młodzieżą na Profesjonalnym Wtorku, organizowanym przez SCK. Z charakterystyczną dla siebie energia opowiadała o swojej pracy, która jest jednocześnie jej pasją, zaproponowała również wszystkim zebranym ćwiczenia praktyczne - pisanie i redagowanie newsów prasowych. W zajęciach uczestniczyło ok. 15 osób.

W foyer Starachowickiego Centrum Kultury otwarto wystawę fotogramów Ewy Wiśniewskiej - Zduniak, doktorantki na kierunku Sztuki Piękne w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Artystka zajmuje się projektowaniem typograficznym, grafiką, warsztatową, fotografią, projektowaniem i aranżacją wnętrz oraz pracą pedagogiczną. Finisaż wystawy będzie miał miejsce 24 lipca, wszyscy chętni będą mogli się sfotografować, a ich portrety zostaną pokazane podczas kolejnej wystawy artystki 3 sierpnia o godz. 17.30 w SCK.

A. S.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ