reklama

Ryszard Gliwiński awansował

Nowego prezesa PWiK na razie nie będzie

W numerze

Ryszard Gliwiński awansował

Nowego prezesa PWiK na razie nie będzie

 

Wszystko wskazuje na to, że Ryszard Gliwiński - prezes starachowickiego PWiK zostanie szefem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Kandydatura Ryszarda Gliwińskiego na prezesa Zarządu WFOŚiGW w Kielcach została przedstawiona Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego i wiele wskazuje, że tak się właśnie stanie.

- Czekamy na zakończenie procedury wyboru prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystko wskazuje na to, że prezesem zostanie pan Ryszard Gliwiński, prezes PWiK Starachowice. To dobra wiadomość dla Starachowic. Kolejna osoba pochodząca z naszego miasta ma szansę objąć ważną funkcję - mówi GAZECIE prezydent Marek Materek.

Oficjalna decyzja powinna zostać ogłoszona w ciągu tygodnia.

- My przedstawiamy tylko kandydatów, a decyzję podejmuje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Prawdopodobnie dzisiaj (14 lipca - przyp. red.) nasze rekomendacje trafią do zarządu, który ma tydzień na wydanie decyzji - powiedział GAZECIE przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Kielcach, Marek Szary.

Konkurs na zwolnione stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach może zostać ogłoszony dopiero za kilka miesięcy.

- Okres zarządzania spółką przez pana Gliwińskiego oceniam pozytywnie, co ma odzwierciedlenie w wynikach spółki. Pełniącym obowiązki prezesa PWiK powołany zostanie pracownik firmy. Okres przed wyborem lub powołaniem nowego prezesa może potrwać kilka miesięcy - informuje prezydent Materek.

Nie tak dawno informowaliśmy o zgrzytach na linii prezydent - PiS i rozpadzie miejskiej koalicji. Z informacji, do jakich wówczas dotarliśmy, wynikało też, że kolejną "ofiarą" tego sporu miał być właśnie prezes PWiK Ryszard Gliwiński, który związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. Wszystko się sprawdza!

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ