reklama

Ruszyli z robotami

Mieszkańcy czekali i...

W numerze

Ruszyli z robotami

Mieszkańcy czekali i...

 

Ruszyła przebudowa ciągu pieszego wraz z oświetleniem na odcinku al. Armii Krajowej od PZU do ul. Kilińskiego. Obecnie realizowany jest pierwszy etap, od PZU do ul. Czerwonego Krzyża.

Roboty wizytował prezydent miasta Marek Materek z radnym Rady Miejskiej Krzysztofem Różyckim.

- Główny zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę ciągu pieszego na odcinku PZU – Czerwonego Krzyża o długości 37 metrów, w tym wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej i betonowej oraz budowę: ściany oporowej żelbetowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, także niwelację terenów przyległych. W przyszłym roku planujemy kolejny etap prac, czyli zejście już niżej, do ul. Kilińskiego - mówił prezydent Marek Materek.

- Jako spółdzielcy jesteśmy bardzo zadowoleni, że ruszyła inwestycja, o którą od lat zabiegaliśmy. Myślę, że mieszkańcy nie tylko budynków spółdzielczych ale także wspólnot mieszkaniowych będą usatysfakcjonowani, że wizerunek tego osiedla zupełnie się zmieni - dodał radny Krzysztof Różycki.

Przebudowa ciągu pieszego wraz z oświetleniem pomiędzy al. Armii Krajowej a ul. Kilińskiego kosztować będzie ponad 340 tysięcy złotych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ