reklama

Piachy lepiej wyposażone

W numerze

Piachy lepiej wyposażone

Wypoczynek nad tym zbiornikiem jest z roku na rok coraz atrakcyjniejszy. Tegoroczne lato można tam spędzać wygodniej, bo powiększono plażę, ustawiono parasole, jest plenerowa siłownia i plac zabaw dla dzieci.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył pace na terenie przy zbiorniku "Piachy". Pojawiły się elementy małej architektury, jak ławki, dwa paleniska ze stolikami i ławeczkami, a także trwałe stoły do gry w szachy i tenisa stołowego. Jest zatem gdzie aktywnie spędzić czas, a dla tych mniej aktywnych uruchomiono darmowe Wi-Fi. Odremontowano także budynki, na pomieszczeniu dla ratowników i na przebieralniach pojawiły się kolorowe murale.

- Zbiornik Piachy jest jednym z pięciu kąpielisk w województwie świętokrzyskim posiadającym pierwszą klasą czystości wody. Jest strzeżone przez ratowników WOPR przez całe wakacje w godzinach 10-18.00. Dostępne są toalety, prysznice i rozwieszone hamaki, plażowicze mają do dyspozycji boiska (...). U ratowników wypożyczymy odpłatnie leżaki i parasole, grilla, rowerki i kajaki wodne. Przy samym kąpielisku znajduje się duży, odpłatny (5 zł) parking. Na budynku WOPR zainstalowano 6 kamer dzień/noc z rejestratorem i zdalnym podglądem - informuje prezydent Marek Materek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ