reklama

W czasie deszczu dzieci się... nie nudzą

W SDK

W numerze

W czasie deszczu dzieci się... nie nudzą

W SDK

 

Kolejna środa wakacyjnego lipca nie przywitała dzieci pogodnym niebem. Ale nic straconego, bo sportową zabawę przeniesiono pod dach SDK.

Plac do bezpiecznej zabawy dla najmłodszych był gotowy, dzieciom wręczono pastelowe kredki, którymi mieli upiększyć osiedle...wprawdzie nie całe, ale nawet kawałek to już coś i... zaczęło pokrapywać. Tak zaczął się w ubiegłą środę kolejny festyn, organizowany przez Spółdzielczy Dom Kultury SSM. Ale co tam! Ewakuowano wszystkich do wnętrza i wszystko wróciło do normy. Rodzice i dziadkowie utworzyli swoją lożę, a prowadzący Sportową Środę Maciej Bidziński przedstawił dzieciom gościa z Komendy Powiatowej Policji, sierżant Agnieszkę Staryczenkow.

Dzieciaki pamiętały z lat poprzednich, że wizyta to również konkursy oraz nagrody... Spośród lasu uniesionych rąk, wybrano dziesięć par, które jak się okazało wiedziały prawie wszystko o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą. Jeden z uczestników odpowiadając na pytanie: - czego nie można robić w wodzie, przestrzegał, że nie można się dotykać. Chociaż - nie wiedzieć czemu – na twarzach dorosłych pojawiły się uśmieszki, pani Agnieszka wyjaśniła niewinny zamysł młodego dżentelmena, który miał na myśli niezbyt mądre podtapianie kolegów.

W czasie gdy na sali rywalizowali sportowcy różnych dyscyplin, na scenie usadowili się najmłodsi, emocjonując się łowieniem tzw. złotej rybki. Spokój i opanowanie ćwiczone za młodu, na starość przy gderliwej żonie lub nieludzkim szefie, jak znalazł, albowiem powszechnie wiadomo, że na najlepsze na nerwy lekarstwo, to wędkarstwo. Były również rzuty lotką z liderem (23 pkt.) Damianem Majchrem – ale chłopiec wyrósł !!! Tuż za nim był Kacper Abramczyk (16) i trzeci na pudle z dorobkiem 11pkt. Wojtek Pełka.

Nowa tegoroczna gra, to rzuty do celu, którym były otwory w płachcie. Każdy ma kolorową oblamówkę identyczną do koloru woreczka z piaskiem. Im większa odległość, tym więcej punktów można zarobić. Tutaj niepodzielnie brylowali: Natalia Kopyś (46), Albert Kaniewski (45) i jako trzecia Amelia Piotrowska (39). Równie bogato można było zarobić wcielając się w rolę mitologicznych Amazonek. Dokonały tego młodziutkie łuczniczki: mistrzyni Klaudia Bies (125 pkt.), która obchodziła tego dnia swoje siódme urodziny. Wynikiem tym największą uciechę sprawiła oczywiście dumnemu dziadkowi Zbigniewowi, który zdradził, że w lodówce czeka na Klaudię pyszny tort. Drugie miejsce w łucznictwie zajęła Weronika Korzycka, natomiast czerwona latarnia (75 pkt.) przypadła Jankowi Olesińskiemu.

Jeśli w poprzednich dyscyplinach potrzebne było skupienie, bieg w workach przyprawiał o wesołość wszystkich bez wyjątku. Byli więc wygrani, którym rzecz jasna najbardziej było do śmiechu: I – Ola Gonciarz wraz z Oliwią Gonciarz, II – Lena Mączka i Basia Krzepkowska oraz III – Bartek i Maciek Rosołkowie.

Nagrody za udział w konkursie KPP ufundowało Starostwo Powiatowe, a "Sportową Środę" przygotowali i prowadzili: Maciej Bidziński wraz z Urszulą Turbiarz.

Marek Oziomek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ