reklama

Alkohol pili z... mszalnego kielicha!

Zrobili sobie "imprezę" w kościele

Na okładce

Alkohol pili z... mszalnego kielicha!

Zrobili sobie "imprezę" w kościele

Policjanci zatrzymali 37. i 43- latka, którzy w kościele przy ul. Jana Pawła II w Starachowicach nalali sobie do mszalnego kielicha alkohol i się nim raczyli.

 

O tym, że mężczyźni zabrali przedmioty z tabernakulum policjanci otrzymali zgłoszenie 13 lipca około godziny 18.00.

- Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowej jednostki policji. Mundurowi szybko ustalili, że do kościoła weszło dwóch mężczyzn. Chwilę później stanęli za ołtarzem, a następnie jeden z nich z tabernakulum zabrał mszalny kielich, w którym znajdowały się komunikanty, wysypał je do reklamówki, a do kielicha wlał przyniesiony ze sobą alkohol. Gdy mężczyźni wypili swój trunek i wykonali kilka pamiątkowych fotografii, odstawili na miejsce kielich i pospiesznym krokiem wyszli z kościoła - relacjonuje Damian Janus z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Niezwłocznie do sprawy włączeni zostali kryminalni.

- Tego samego wieczoru policjanci dotarli do dwóch nietrzeźwych mieszkańców Starachowic. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 37 i 43 lat. Przeprowadzone badanie wykazało, iż młodszy z nich miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu, natomiast starszy 1 promil alkoholu. Zatrzymani w rozmowie z policjantami nie potrafili wytłumaczyć swojego postępowania - dodaje Damian Janus.

Obaj mężczyźni trafili do aresztu i staną przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia.

Film z kościelnego monitoringu obrazujący całe zajście można obejrzeć na profilu GAZETY na Facebooku.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ