reklama

Sportowe środy wakacyjnym hitem

Spółdzielczy Dom Kultury

Informacje sportowe

Sportowe środy wakacyjnym hitem

Spółdzielczy Dom Kultury

 

Dla dzieciaków wypoczywających w mieście impreza jest znakomitym spędzaniem czasu wolnego od nauki. Jest rywalizacja, zabawa i są emocje! 

Inauguracyjna środa sportowa na osiedlu Młynówka zgromadziła w ubiegłym tygodniu liczną rzeszę małych mieszkańców. Mieli super rozrywkę, zorganizowaną przez Spółdzielczy Dom Kultury i Radę Osiedla, była piękna pogoda i sportowe zmagania.

- W pierwszej kolejności w ruch poszła kreda, maluchy ożywiły osiedle pięknymi rysunkami uśmiechniętych buziek, które były tematem plastycznej rywalizacji - relacjonują organizatorzy.

Konkurencji było - jak zawsze - więcej. W rzucie lotką pierwsze miejsce zajęła Agata Szwajnoch, mistrzynią Osiedla Młynówka w kręceniu kółkiem hula-hop została Dominika Szmalec, a w biegu z taczkami najlepiej poradzili sobie Julia Kaszewska i Piotr Pastuszka. Najmłodsza uczestniczka festynu, Weronika Czapka, najlepiej poradziła sobie natomiast w strzelaniu z łuku, pokonując rywali wynikiem 75 punktów.

Stałym punktem środowych rywalizacji są rozgrywki piłki nożnej. W inaugurującym tegoroczne zmagania turnieju pierwsze miejsce zajęła drużyna "Dziki Dawid" w składzie: Dawid Stępniewski, Mateusz Jaskólski, Damian Majcher, Filip Rygiel Krzysztof Czębalski i Filip Kołaczyński. Wszystkie dzieci otrzymały słodkości. Fundatorami upominków byli : Spółdzielczy Dom Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorzy: Maciej Bidziński, Małgorzata Działak i Urszula Turbiarz z SDK, dziękują Radzie Osiedla Młynówka: Mariuszowi Konarskiemu, Stanisławowi Cieślikowi, Wiesławie Żurowskiej, Jadwidze Latale, Mariannie Kiełbasie i Barbarze Pożodze, za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu festynu.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ