reklama

Grali w boule i "plażówkę"

Wakacje na sportowo

Informacje sportowe

Grali w boule i "plażówkę"

Wakacje na sportowo

Wraz z rozpoczęciem wakacji, ruszyły turnieje sportowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Znamy już rozstrzygnięcia w Wakacyjnym Turnieju w Boule oraz triumfatorów pierwszych zawodów z cyklu Wakacyjnego Turnieju Siatkówki Plażowej.

Siatkarskie zmagania

Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej to impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia. Pierwszy z trzech turniejów zaliczanych do całego cyklu rozegrany został we wtorek, 4 lipca. Kolejne zaplanowane są 19 lipca i 17 sierpnia, kiedy poznamy ostatecznych zwycięzców.

- Dzieciaki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będą mogły zapoznać się z siatkówką plażową, a także spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi uczestnikami zajęć. Z tego turnieju nikt nie wyjdzie przegrany - tak wakacyjne zmagania w "plażówkę" przedstawiają organizatorzy.

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najlepiej w pierwszym turnieju spisała się para Tomasz Lech i Jakub Jary, którzy wyszli na prowadzenie w klasyfikacji generalnej i na pewno w pozostałych turniejach walczyć będą o jej utrzymanie. Zadanie na pewno łatwe nie będzie, bo wysokie umiejętności zaprezentowali także Arkadiusz Siwiec w parze z Tomaszem Zatorskim, którzy zajęli drugą pozycję, a także Natalia Kartasińska i Jan Janiec, którzy w pierwszych zmaganiach znaleźli się na najniższym stopniu podium.

Wakacyjny Turniej w Boule

Miłośnicy sportu mogli sprawdzić się również w Wakacyjnym Turnieju w Boule. Zmagania te również skierowane były do dzieci i młodzieży do 16 roku życia, ale organizatorzy przeprowadzili także rywalizację w kategorii open, w której mógł wystąpić każdy. Łącznie do turnieju zgłosiło się 30 zawodników, a zmagania przeprowadzono na bulodromie przy al. Armii Krajowej.

- Poziom turnieju był naprawdę wysoki. Nie brakowało interesujących i wyrównanych spotkań, celnych rzutów i emocjonujących pojedynków. Zarówno młodsi jak i nieco starsi zawodnicy bardzo starali się, aby odnieść sukces i awansować do decydujących pojedynków oraz dalszych etapów turnieju. Przede wszystkim jednak turniej był wspaniałą zabawą i miło spędzonym czasem dla wszystkich uczestników - ocenił Paweł Płatek z MOSiR.

Zwycięzcą Wakacyjnego Turnieju w Boule w młodszej kategorii został Piotr Puchała, który wyprzedził Damiana Majchra i Zuzannę Kojdę, a kategorię open wygrał Sławomir Czaja, wyprzedzając Jacka Tarnowskiego i Stanisława Miodońskiego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ