reklama

Mają wyniki szkolenia młodzieży

AP Star

Informacje sportowe

Mają wyniki szkolenia młodzieży

AP Star

 

Prezes i trener Akademii Piłkarskiej Star Starachowice Waldemar Rak ocenił osiągnięcia sportowe swoich zespołów w sezonie 2016/2017.

Bieżący rok był dla klubu ciężki, ponieważ względy proceduralne sprawiły, iż wsparcie dotacją z Urzędu Miejskiego było niższe niż zakładano. Mimo to, klub wytrwał do końca sezonu, a duża w tym zasługa rodziców i miłośników sportu.

- Trenerzy mają trudne zadanie, wybierając często między wynikiem a dzieckiem. Pamiętać muszą jednak o tym, że nie wszystkie dzieciaki będą zawodnikami i - tak jak rodzice - muszą widzieć indywidualne potrzeby i korzyści wynikające z udziału w naszych zajęciach. Mieliśmy ogromne trudności finansowe, ale Zarząd Klubu stanął na wysokości zadania i osobistym wsparciem finansowym mogliśmy przetrwać. Składki członkowskie to tylko niewielki procent płacy trenerów, potrzebujemy sponsorów i dotacji, aby prosperować i osiągać wyższe cele - mówił o sprawach organizacyjnych prezes AP Star Waldemar Rak

Prezes klubu i jednocześnie trener odniósł się także do osiągnięć sportowych, zaznaczając, że w tak młodym wieku wynik nie jest najważniejszy, ale jest nierozłącznym elementem sportowych zmagań.

- Wyniki, mimo że u dzieci są nieistotne, idą w parze z procesem szkolenia. Rocznik 2009 awansował do finałów wojewódzkich i zajął 7. miejsce w województwie. Rocznik 2008 zdobył wicemistrzostwo województwa, druga drużyna 6. miejsce w województwie, rocznik 2007 wywalczył 3. miejsce w województwie, rocznik 2005 pierwsze miejsce w grupie licencyjnej, rocznik 2004 drugie miejsce w grupie licencyjnej, a rocznik 2003 również pierwsze miejsce w grupie licencyjnej. W sezonie 2016/17 nasze drużyny brały udział w klubowych mistrzostwach Polski i roczniki 2007 i 2008 awansowały do gry w turniejach, rozgrywanych na stadionie Legii Warszawa. Piłkarze z rocznika 2007, prowadzeni przez Rafała Barańskiego są natomiast w "16" najlepszych drużyn w Polsce, a rocznik 2008 tego samego trenera zdobył pierwsze miejsce w województwie, zaś w finałach Deichmann zajął 13. pozycję w Polsce. Warto dodać, że królem strzelców całego turnieju została nasz zawodnik Marcin Welenc. Osiągnięcia naszych drużyn i ich trenerów wróżą na przyszłość świetny rozwój naszej Akademii i mobilizują do dalszej dobrej pracy z dziećmi. Mamy też pierwszego kadrowicza reprezentacji Polski powołanego na zgrupowanie kadry Polski w lipcu, którym jest Oskar Sikorski z rocznika 2004. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej Akademii - ocenia i zaprasza prezes i trener AP Star.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ