reklama

Jesienne warsztaty naukowe

II LO

Bez kategorii

Jesienne warsztaty naukowe

II LO

Uczniowie profilów matematyczno - fizycznych w II LO będą mieli w nowym roku szkolnym możliwość uczestnictwa w warsztatach przygotowanych wspólnie z Akademią Górniczo - Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. 

Na chętnych czeka solidna dawka wiedzy praktycznej. Najważniejsze punkty warsztatów to między innymi: udział w zajęciach o charakterze akademickim w laboratoriach AGH oraz nocne obserwacje ciekawych obiektów kosmicznych w Obserwatorium Astronomicznym UJ. Warsztaty będą przeprowadzone w obiektach AGH i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zakwaterowanie w akademiku, wyżywienie w stołówce studenckiej.

- W programie nie zabraknie również atrakcji oferowanych studentom przez Kraków! - zapowiadają organizatorzy.

Oferta skierowana jest do uczniów klas I- III o rozszerzonym programie matematyki i fizyki II LO w Starachowicach, dociekliwych, nie bojących się zadawania pytań, analizowania, poszukiwania rozwiązań i dyskusji.

W procesie rekrutacji do wyjazdu pierwszeństwo będą mieli uczniowie, którzy są lub chcą być uczestnikami olimpiad i konkursów z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Koszt warsztatów będzie porównywalny z kosztem czterodniowej wycieczki. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tej formie kształcenia proszone są o kontakt bezpośredni lub za pośrednictwem poczty Librus z dr Jackiem Orzechowskim. Absolwenci gimnazjów – przyjęci do klasy IB matematyczno -fizycznej w II LO mogą zgłaszać do 31 sierpnia 2017 swój udział e- mailem na adres szkoły: sekretariat@2lo.starachowice.pl z dopiskiem warsztaty naukowe.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ