reklama

Kulturalny przegląd tygodnia

W numerze

Kulturalny przegląd tygodnia

Muzyczne Parkingi przed laty były stałym punktem na wakacyjnej mapie kulturalnych wydarzeń w Starachowicach. W tym roku powróciły. Ich ideą jest promowanie lokalnych zespołów i muzyków, a koncerty odbywają się w nietypowym miejscu - na parkingu przed Starachowickim Centrum Kultury. Wstęp jest wolny. Gwiazdą pierwszego w te wakacje Muzycznego Parkingu SCK był zespół "Miłość jest przereklamowana". Muzyczne umiejętności zaprezentowali: Mateusz Matys Ślaski (gitara, wokal) i Jacek Ołowiak (harmonijka, wokal). Zespół istnieje od kilku lat i został założony z miłości do gór, poezji i muzyki. Grają piosenki w nurcie turystycznym, w większości są utwory autorskie lub mało znane. Piosenki, których autorem jest Mateusz, były wyróżnione między innymi na Festiwalu "Wiosenne Czarowanie" w Legionowie, a zatytułowana "Dla Przyjaciół" wygrała Lubianka Song Festiwal. Zespół ma za sobą wiele występów scenicznych m.in. na Dniach Starachowic, harcerskich eventach, koncertach WOŚP, koncertach charytatywnych oraz prywatnych.

Pierwszym gościem "Profesjonalnych wtorków" - cotygodniowego wydarzenia skierowanego głównie do młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem życiowej drogi, ale też dla tych, którzy lubią spotkania z ciekawymi osobowościami był Krzysztof Szczygieł - kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach, a także paralotniarz i fotograf.

Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego nietypowej pasji, opowiedział też o początkach szybowania w powietrzu (skoki spadochronowe) i o miłości do paralotni, która stała się rewelacyjnym narzędziem do wykonywania zdjęć z wysokości, głównie okolice Ostrowca, Starachowic i Skarżyska, ale też innych zakątków Polski. Dodatkową atrakcją był pokaz slajdów zdjęć autorstwa gościa "Profesjonalnego wtorku".

Na"Placu pod Skałką" zorganizowano 5 lipca br. Pchli Targ. Wszyscy chętni, którzy postanowili zrobić letnie porządki w szafie i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy mieli ku temu świetną okazję - na zaimprowizowanych straganach mogli bowiem sprzedawać lub wymieniać się ubraniami, butami, ubrankami dziecięcymi, akcesoriami, dodatkami, torbami. Niestety pogoda i ulewny deszcz popsuły kupującym szyki, dlatego Pchli Targ odbędzie się ponownie na środę 12 lipca (godz. 16.00 - 19.00).

A. S.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ