reklama

Wyprodukujemy autobusy dla Rijadu

Intratny kontrakt MAN

W numerze

Wyprodukujemy autobusy dla Rijadu

Intratny kontrakt MAN

 

Zakłady MAN w Starachowicach dostarczą w najbliższych dwóch latach 242 autobusy miejskie do obsługi nowych linii komunikacyjnych w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Kontrakt już podpisano. 

Na Kongresie Sieciowego Transportu Publicznego UITP 2017 w Montrealu podpisano kontrakt na zakup 242 autobusów miejskich MAN Lion`s City M dla Arabii Saudyjskiej. Zakup nowych autobusów, to wspólne przedsięwzięcie francuskiej Grupy RATP (Régie Autonome des Transports Parisiens) oraz operatora saudyjskiego SAPTCO (Saudi Public Transport Company). Pojazdy będą głównie działać na nowo utworzonych liniach komunikacji miejskiej w stolicy kraju - Rijadzie.

Dostawę niskopodłogowych midibusów Lion`s City M - produkowanych w zakładzie MAN Bus Starachowice - zaplanowano na lata 2018 i 2019 r. Będą to jednocześnie pierwsze autobusy marki MAN, jakie pojawią się na ulicach Rijadu. Pojazdy dostarczy oficjalny partner MAN w Arabii Saudyjskiej, firma Haji Husein Alireza & Co. Ltd. (HHA). Co ciekawe - zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdy zostaną dopasowane do potrzeb klienta.

Autobusy klasy MIDI długości 10,5 metra MAN wyposaży w silniki Euro 5 o mocy 290 KM (213 kW). Aby sprostać lokalnym wymaganiom, pojazdy będą dysponować 29 wygodnymi siedzeniami z dużą ilością miejsca na nogi, przyciemnionymi oknami i wysokowydajną klimatyzacją. Podobnie jak wnętrze, tak i zewnętrzna ściana przednia autobusów zostanie przeprojektowana, tak aby stworzyć jednolitą linię stylistyczną dla nowej sieci transportu publicznego.

- Cieszymy się, że przyczynimy się do zmiany krajobrazu transportu miejskiego w Arabii Saudyjskiej. I jesteśmy pewni, że w najbliższych latach będziemy w stanie osiągnąć tutaj jeszcze większy sukces - mówi Franz von Redwitz, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus na Bliskim Wschodzie, gdzie marka MAN zadomowiła się na dobre.

Przypomnijmy, że koncern MAN Nutzfahrzeuege we współpracy z saudyjskim importerem pojazdów MAN, firmą Haji Husein Alireza & Co. Ltd, otworzył w styczniu 2009 r. produkcję podwozi oraz ciągników siodłowych serii MAN TGA –WW, z przeznaczeniem na rynki lokalne.

żródlo: portal infobus.pl.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ