reklama

Takiej imprezy jeszcze nie było

I Starachowickie Grand Prix na Bieżni

Aktualności

Takiej imprezy jeszcze nie było

I Starachowickie Grand Prix na Bieżni

Miłośników biegania w Starachowicach przybywa i imprez jest też coraz więcej. Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice już 16 lipca organizuje zawody, jakich jeszcze na świecie nie było. Na Stadionie Miejskim odbędzie się I Starachowickie Grand Prix na Bieżni.

Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice to inicjatywa miłośników biegania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Narodziła się 3 lata temu i początkowo skupiała wyłącznie amatorów, którzy lubili biegać. Coraz większe zainteresowanie spowodowało, że stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane i przystąpiło do organizacji oficjalnych zawodów. Pierwszym poważnym eventem był bieg charytatywny dla Mai i Bartusia "Biegiem z Pomocą".

- W trakcie organizacji tej imprezy mówiłem, że za rok zorganizujemy półmaraton. Wszyscy wówczas się śmiali, udało się zorganizować i wszystko przebiegło dobrze. Było trochę kontrowersji z tym, że zablokowaliśmy miasto, ale każdy się uczy i wyciąga wnioski. Myślę, że przy organizacji kolejnego półmaratonu już będzie to wszystko lepiej wyglądało, tym bardziej, że planujemy iż w przyszłym roku trasę w 60 proc. stanowić będą tereny leśne - mówi prezes stowarzyszenia Zabiegane Starachowice Ireneusz Gwóźdź.

W lipcu czeka nas kolejna impreza biegowa, tym razem z wykorzystaniem bieżni lekkoatletycznej na Stadionie Miejskim. Od lat ten element naszej sportowej infrastruktury nie jest wykorzystywany, a to głównie z uwagi na zły stan techniczny. Teraz ma się to zmienić, a obiekt ma tętnić życiem lekkoatletycznym.

- Stadion Miejski w tej chwili służy tylko drużynom piłkarskim, a jest to przecież stadion lekkoatletyczny. Na bieżni od wielu lat nic praktycznie się nie dzieje. Chcemy przez te zawody pokazać, że stadion lekkoatletyczny w Starachowicach jest potrzebny i będziemy organizować coraz więcej zawodów. Już organizowaliśmy na bieżni test Coopera i na wrzesień planujemy powtórkę, a ogólnie chcielibyśmy, aby co miesiąc odbywały się u nas jakieś imprezy biegowe, w tym co dwa miesiące coś większego - dodaje szef Zabieganych Starachowic.

I Starachowickie Grand Prix na Bieżni to innowacyjna impreza. Limit uczestników to 100 osób, przy dwóch turach po 50 biegaczy. Wszyscy startują w tym samym czasie, a rywalizacja kończy się gdy pierwszy uczestnik przebiegnie 53 okrążenia lub minie regulaminowy limit czasowy czyli 90 minut.

- Zobaczymy jak nam wyjdzie to Grand Prix, bo takiej imprezy nie było jeszcze nigdzie na świecie, jak wszystko nam się uda to będziemy myśleć o drugiej edycji. Innowacyjność tej imprezy będzie polegało na takim można powiedzieć skrzyżowaniu wyścigów samochodowych z bieganiem. Na raz będzie startowało 50 osób, a rywalizacja zakończy się w momencie kiedy najszybszy osiągnie limit. Do pokonania będzie dystans półmaratonu czyli 53 okrążenia stadionu. Może się wydawać, że to dużo, ale w rzeczywistości to wcale nie jest jakiś ogromny dystans - mówi Ireneusz Gwóźdź.

Zapisać może się każdy, wpisowe wynosi 30 złotych, z czego 10 złotych przeznaczone będzie na sierpniową charytatywną imprezę "Biegiem z Pomocą II". Wówczas ponownie zbierane będą pieniądze na Maję i Bartusia oraz także na małego Julka. Zapisać można się na stronie stowarzyszenia Zabiegane Starachowice na Facebooku, a szczegółowe informacje o imprezie można uzyskać pod numerem telefonu 602-326-383. Patronat nad zawodami objęła Gazeta Starachowicka.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ