reklama

Są w krajowej dziesiątce

Sukces gimnazjalistek z "czwórki"

Informacje sportowe

Są w krajowej dziesiątce

Sukces gimnazjalistek z "czwórki"

W XIII Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Elblągu, o tytuł najlepszej drużyny w kraju walczyli mistrzowie województw. Koszykarki z Gimnazjum nr 4 w Starachowicach zdobyły10 miejsce w Polsce!

Młode koszykarki z Gimnazjum nr 4 uzyskały prawo gry w finale ogólnopolskim, po wygranej rywalizacji w województwie.

- Do Elbląga pojechały po naukę i przygodę. Obecność w zawodach pozwoliła uczennicom zdobywać nowe doświadczenia, uwierzyć w swoje możliwości i była motywacją do dalszej pracy. Młode adeptki "basketu" sukcesywnie pogłębiają tajniki tej dyscypliny, z roku na rok zajmując coraz wyższe miejsca w województwie. Pomimo słabszych warunków fizycznych i mniejszego doświadczenia, na boisku dziewczęta podejmowały walkę z każdą drużyną, grały z pełnym zaangażowaniem i zasłużyły na słowa uznania - relacjonują trenerzy.

Nasze dziewczęta w turnieju odniosły jedno zwycięstwo. Wygrana z Gimnazjum nr 3 ze Zgorzelca stosunkiem 63:40 pozwoliła zająć ostatecznie 10. miejsce w kraju. Trenerzy są jednak zadowoleni z postawy zawodniczek w każdym spotkaniu, bo zaangażowania nie można było im odmówić.

- Wyjazd drużyny na Ogólnopolską Gimnazjadę do Elbląga wiązał się z ogromnymi kosztami takimi jak zakwaterowanie, wyżywienie oraz przejazd. Dlatego - trenerzy oraz dyrekcja szkoły - pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy umożliwili dziewczętom spełnić marzenia i zagrać z najlepszymi drużynami w Polsce. W organizacji wyjazdu pomogli nam prezydent Marek Materek, PWiK, ZEC, Szkoła Językowa "Speakout", Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa "Wanacja", firma "Panel Styl" oraz Maciej Tomiło. Bez tych osób i firm nie byłoby naszych reprezentantów na zawodach ogólnopolskich. Serdeczne dzięki! - dodają trenerzy naszej drużyny.

Gimnazjum nr 4: Iga Czernikiewicz, Oliwia Jeżewska, Zuzanna Kucharska, Anna Łuczkiewicz, Julia Sobieraj, Karolina Sońta, Julia Stępień, Karina Szafraniec, Aleksandra Welenc, Agata Olchowa. Opiekunowie drużyny: Radosław Sławiński, Marcin Kot, Piotr Borowiec (na etapie wojewódzkim)

Wyniki naszej drużyny: *Gimnazjum nr 22 Szczecin – Gimnazjum 4 Starachowice (45:31), *Gimnazjum nr 1 Brzeg - Gimnazjum 4 Starachowice (69:36), *Gimnazjum 4 Starachowice – Gimnazjum nr 3 Zgorzelec (63:40), *Gimnazjum nr 9 Gdynia – Gimnazjum 4 Starachowice (67:38).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ