reklama

Barakuda na drugim miejscu w Polsce!

Informacje sportowe

Barakuda na drugim miejscu w Polsce!

Starachowicki Klub Pływacki Barakuda zajął drugie miejsce w Polsce w rywalizacji młodzików 13-letnich! Starachowiczanie ulegli jedynie rywalom z Bydgoszczy, ale wyprzedzili tak uznane marki jak G8 Bielany, Warta Poznań, Juvenia Wrocław czy Galicja Kraków.

Od 2011 roku związek zdecydował, że w tak młodym wieku zawodnicy nie rywalizują indywidualnie i zawody rozgrywane są w formie drużynowej dwuetapowo. Drugi z etapów, który decydował o końcowej klasyfikacji, rozegrany został w trzech miejscowościach: Ostrowcu Świętokrzyski, Gorzowie Wielkopolskim i Bochni. Wyniki wszystkich zespołów są sumowane i tak powstaje klasyfikacja końcowa. Starachowiccy pływacy z Barakudy mają się czym pochwalić, bowiem dzięki znakomitym startom znaleźli się na drugim miejscu w Polsce!

-W pierwszej rundzie zajęliśmy drugie miejsce, tuż za Bydgoszczą i z lekką przewagą nad Wartą Poznań. Drugą rundę, w Ostrowcu Świętokrzyskim, wygraliśmy i uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę nad drużyną z Poznania. Na czołowych dwóch miejscach nic się nie zmieniło. Zawody te mają na celu zbudowanie mocnej drużyny składającej się z wielu osób, a nie tylko poszczególnych indywidualności - powiedział prezes i trener Barakudy, Bartosz Stanecki.

Starachowiczanie nie mieli sobie równych w rywalizacji w Ostrowcu, gdzie na starcie pojawili się zawodnicy z okręgu świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i łódzkiego.

- Największy wpływ na tak dobre wyniki miało utworzenie klasy pływackiej w Szkole Podstawowej nr 9 i praca w tym samym czasie z drugą grupą dzieci Wojtka Szlęzaka. To jest dla nas ogromna satysfakcja, bo pracowaliśmy inaczej niż reszta Polski. Wprowadziliśmy bardzo innowacyjny trening oparty na technice i właśnie największą satysfakcją jest to, że to co sobie wymyśliliśmy przynosi efekt. Trening nie jest katorżniczy, dzieci nie są po zajęciach zmęczone, a wiem, że w wielu klubach taki właśnie jest - cieszy się B. Stanecki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ