reklama

Kubiec nie miał sobie równych

V Sędziszowski Bieg po Zdrowie

Informacje sportowe

Kubiec nie miał sobie równych

V Sędziszowski Bieg po Zdrowie

 

Kolejny udany start zaliczył starachowiczanin Dawid Kubiec. Wygrał w Sędziszowie bieg na dystansie 10 kilometrów, a rywalizację kontrolował od początku do końca. 

Ostatnie tygodnie są bardzo intensywne dla Dawida Kubca. Pogoda sprzyja rywalizacji biegowej, a nasz zawodnik z zawodów na zawody udowadnia, że jego forma jest coraz lepsza. Tym razem starachowiczanin nie miał sobie równych w biegu na dystansie 10 kilometrów. Już po raz piąty w Sędziszowie odbył się Bieg po Zdrowie, gdzie biegacze rywalizowali na dwóch dystansach, wspomnianych już 10 oraz 20 kilometrach. Na starcie pojawiło się 65 uczestników.

Dawid Kubiec bardzo dobrze wszedł w bieg i znalazł się na czele stawki już na samym początku. Prowadzenia nie oddał do samego końca, meldując się na mecie z czasem 36.05, wyprzedzając Jakuba Cabana z Moskorzewa.

- Mogę powiedzieć, że w tym biegu odniosłem pewne zwycięstwo. Co prawda moja przewaga nad drugim zawodnikiem na mecie wyniosła tylko 6 sekund, ale od samego początku do końca wszystko miałem pod kontrolą, a poza tym chciałem wygrać tę rywalizację jak najmniejszym nakładem sił. Ostatecznie zaatakowałem na kilometr przed metą i spokojnie dobiegłem jako pierwszy - powiedział Gazecie Dawid Kubiec.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ