reklama

Letnie Kryterium Rowerowe

W Szkole Podstawowej w Rzepinie

Informacje sportowe

Letnie Kryterium Rowerowe

W Szkole Podstawowej w Rzepinie

 

Z inicjatywy Romana Jabłczyńskiego, prezesa starachowickiego oddziału Automobilklubu Kieleckiego,w Szkole Podstawowej w Rzepinie odbyło się Letnie Kryterium Rowerowe. Akcja miała na celu poprawę techniki jazdy rowerem i bezpieczeństwa na drogach.

Spotkanie zorganizowane zostało w ostatnich dniach roku szkolnego, by podczas wakacji dzieci bezpiecznie korzystały z jazdy rowerami.

- Organizacja takich imprez ma na celu doskonalenie techniki jazdy na rowerze i poprawy bezpieczeństwa na drogach publicznych. Podczas imprezy policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach: Monika Kalinowska i Michał Zatorski, wygłosili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Przedstawiciel Straży Miejskiej, Andrzej Heba znakował rowery oraz udzielił porad, jak uchronić się przed kradzieżą roweru - informuje Roman Jabłczyński.

Dla uczniów rzepińskiej szkoły podstawowej organizatorzy przygotowali także mini turniej sprawności rowerowej. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe musieli wykonać slalom rowerem pomiędzy ustawionymi pachołkami w jak najkrótszym czasie. W najmłodszej grupie (klasy 0-III) najlepsi okazali się Gabriela Kusiak i Kacper Rejkowicz, a w starszej grupie (klasy IV-VI) wygrali Maja Maciąg i Dawid Chlewicki.

Kategoria młodsza (dziewczynki):

1. miejsce: Gabriela Kusiak

2. miejsce: Julia Maciąg

3. miejsce: Zuzia Turek

Kategoria młodsza (chłopcy):

1. miejsce: Kacper Rejkowicz

2. miejsce: Wiktor Pocheć

3. miejsce: Alan Saramak

Kategoria starsza (dziewczynki):

1. miejsce: Maja Maciąg

2. miejsce: Paulina Nowak

3. miejsce: Roksana Pocheć

Kategoria starsza (chłopcy):

1. miejsce: Dawid Chlewicki

2. miejsce: Kacper Krzemiński

3. miejsce: Kamil Morawski

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ