reklama

Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary

Iłża

 

Maluchów z Przedszkola "Bajkowy Dworek" i uczniów klas I z PSP Iłża, tamtejsza biblioteka zaprosiła na edukacyjne przedstawienie teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa pt."Nie do wiary w bibliotece kryją się czary". Głównym celem dydaktycznym spektaklu było rozwijanie emocjonalnego stosunku i pozytywnej postawy do książek i czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości u dzieci oraz ukazanie, jak bardzo czytelnictwo wpływa na rozwój intelektualny człowieka.

Spektakl opowiadał historię Gucia, który postanowił zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Z uśmiechem na ustach otworzył wrota prowadzące do czytelni, w której przeżył przygodę swojego życia. Aktorzy w ciekawy sposób podkreślili potrzebę nauki czytania oraz możliwości i korzyści wynikające z obcowania z literaturą.

Dzieci dowiedziały się, że książki dostarczają nie tylko potrzebnych informacji, ale zapewniają rozrywkę i przenoszą w odległy i magiczny świat, że można dzięki nim przeżyć wiele niezwykłych przygód, które wydają się tak realne, jakby działy się naprawdę

Brawurowa gra aktorów sprawiła, że maluchy niezwykle żywiołowo reagowały na przygody Zosi i Gucia w bibliotece.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ