reklama

Gimnazjaliści z Rudy w projekcie eTwinning

Brody

Gimnazjaliści z Rudy w projekcie eTwinning

Grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Rudzie od kwietnia br. realizowała krajowy projekt pt. "EuroTravel", w ramach programu eTwinning. Był częścią większego przedsięwzięcia pt. "Nasza Europa", który uczniowie realizowali w ramach projektu gimnazjalnego.

Zakończył się tuż przed wakacjami - 21 czerwca, a jego celem było pogłębienie wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczniowie w ciekawy i angażujący sposób rozwijali kompetencje językowe i umiejętność współpracy, a to wszystko przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Szkołą partnerską był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie pod opieką współzałożycielki projektu - Tetyaną Hnatyuk. Uczniowie obu placówek nagrali filmik w języku angielskim pt. "Lokalnie-globalnie" przedstawiając szkołę oraz miejscowości, z których pochodzą, opracowali wspólnie GIF- logo projektu, przygotowali krótkie prezentacje multimedialne z ciekawostkami o krajach Unii Europejskiej, z idiomami w języku angielskim, niemieckim i polskim oraz książeczki internetowe z quizami, a także prowadzili w swoich szkołach interaktywne lekcje europejskie, wykorzystując samodzielnie przygotowane materiały. Informacjami i rezultatami swoich działań wymieniali się na platformie internetowej Twinspace.

Założycielka projektu w Gimnazjum w Rudzie, Jowita Kaszuba-Lipa ma powody do satysfakcji z realizacji projektu, co było możliwie dzięki zaangażowaniu nauczycielki Doroty Strojnej-Imos oraz uczniów, którzy wzięli w nim udział: Rozalii Bernat, Klaudii Jasztal, Patrykowi Kłonicy, Mai Pastuszce, Jakubowi Piwnikowi, Jakubowi Rycomblowi, Kacprowi Sarnie, Adrianowi Szastowi i Karolinie Wzorek.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ