reklama

Nagrodzili najlepszych uczniów

Brody

Brody

Nagrodzili najlepszych uczniów

Brody

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w gminie Brody zorganizowano w Gimnazjum w Rudzie. Prymusi odebrali nagrody i mnóstwo gratulacji dla rodziców i nauczycieli.

Rok szkolny obfitował nie tylko w naukę. Uczniowie gminnych placówek oświatowych organizowali też wiele kulturalnych przedsięwzięć. Na roczne podsumowanie gimnazjaliści z Rudy też przygotowali artystyczną oprawę. Były m.in. skecze, taniec z szarfami, a Kinga Klepacz, Maja Pastuszka i Agnieszka Różycka zaśpiewały "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej.

Głównym punktem było jednak wręczenie najzdolniejszym uczniom nagród. Od Marzeny Bernat – wójta gminy Brody i Stanisława Wrony – przewodniczącego Rady Gminy odebrała ją Kalina Rączka – laureatka konkursu matematycznego Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty oraz uczniowieznajwyższymi wynikami w nauce i oceną z zachowania: Dominika Walkiewicz - Szkoła Podstawowa w Adamowie, Patrycja Kutera - S.P. w Brodach, Wiktoria Janiec – S.P. w Dziurowie, Mikołaj Kowalski – S.P. w Krynkach, Amelia Stępień, Maciej Rożek – ZSP w Lubieni, Mikołaj Pasieka – ZPO w Stykowie, Aleksandra Glina – S.P. w Lipiu, Maja Ziętek – S.P. w Rudzie, Milena Rozwadowska – S.P. w Rudniku, Julia Dwojak – S.P. w Stawie Kunowskim, Kinga Karwacka, Wiktoria Olesińska, Marta Miller, Aleksandra Koszarska – P.G. w Krynkach, Kacper Michta – P.G. w Rudzie. Także Diana Pawłowska – P.G. w Krynkach, Eryk Imos – P.G. w Rudzie za najlepsze wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Listy gratulacyjne od władz gminy odebrali natomiast rodzice i wychowawcy prymusów.

Pani wójt zapewniała, że po pierwszym września br. system oświaty będzie nadal działał sprawnie.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ