reklama

Ruszyły wakacyjne kontrole

Na drogach powiatu

 

Już w pierwszy wakacyjny weekend doszło do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osoby. Przyłapano też kierujących po spożyciu... 

Uczniowie mają wakacje, a policjanci zwiększyli kontrole na drogach. Od 23 do 25 czerwca br. na naszym terenie trwała akcja "Bezpieczny weekend". Doszło do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby. Policjanci ujawnili także trzech pijanych kierowców.

- Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach powiatu starachowickiego. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach, przede wszystkim na: nadmierną prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki sprawdzali również stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach leży w rękach każdego z nas - mówi asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Na terenie całego województwa również obyło się bez ofiar śmiertelnych. Policjanci odnotowali za to 16 wypadków, w których rannych zostało 18 osób. Zatrzymali 55 nietrzeźwych kierowców. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego było spokojniej, bowiem wówczas doszło do 22 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 24 zostały ranne.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ