reklama

Debata społeczna o bezpieczeństwie

Możesz mieć wpływ

Bezpieczeństwo

Debata społeczna o bezpieczeństwie

Możesz mieć wpływ

 

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" - o tym w Urzędzie Miejskim debatę społeczną zorganizowali starachowiccy policjanci. 

Spotkanie poprowadził podinsp Aleksy Hamera, naczelnik Wydziały Prewencji KPP Starachowice.

- Nie wszyscy wiedzą, że od prawie roku funkcjonują specjalne narzędzia i aplikacje, które służą komunikowaniu się policji ze społeczeństwem. Mówię tu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, o aplikacji Moja Komenda czy też zmianie koncepcji działań profilaktycznych policji. Ta debata ma z jednej strony przybliżyć czym są te nowe narzędzia. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to platforma wymiany informacji i chcemy, żeby mieszkańcy Starachowic wiedzieli, że służy do dwustronnej wymiany informacji. Podobne zastosowanie ma aplikacja Moja Komenda, która ułatwia kontakt z najbliższą jednostką policji - poinformował zebranych podinsp. Aleksy Hamera.

- W debacie społecznej uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służby mundurowe, przedstawiciele placówek oświatowych, stowarzyszeń, instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa, duchowni oraz lokalna społeczność - mówi asp. Monika Kalinowska ze starachowickiej policji.

Mieszkańcy proponowali dodatkowo własne rozwiązania, które mogłyby mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Wszystkie na pewno zostaną wzięte pod uwagę.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ