reklama

"O każdy kamień i drzewo w lesie"

Promocja książki Lucjana "Lutka" Krogulca

Promocja tytułowej książki Lucjana "Lutka" Krogulca odbyła się w Opactwie Cystersów w Wąchocku. Autor pochodzący z Węglowa był partyzantem i walczył pod dowództwem Jana Piwnika "Ponurego" oraz Eugeniusza Kaszyckiego "Nurta".

Świętokrzyski Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Wąchocku oraz Dyrekcja Regionalna Lasów Państwowych w Radomiu zorganizowali autorski wieczór, a poprowadziła go Monika Kalinowska wspierana przez Szczepana Mroza, który opowiedział o publikacji.

W dużym skrócie książka opowiada o partyzantach, ich codziennym życiu i walce. Jednak użycie w tym przypadku słowa skrót to duże nadużycie, bowiem autor wszystko opisał ze szczegółami. Mogliśmy się nawet dowiedzieć, co którego dnia jedli partyzanci. Tak dokładne wspomnienia zachowały się dzięki licznym zapiskom, które Lucjan Krogulec zachował do dzisiaj. Nie zabrakło wielu miłych słów i gratulacji. Składali je przybyli goście na czele z władzami powiatu, a także gmin Wąchock i Mirzec.

Lucjan "Lutek" Krogulec urodził się 22 lutego 1922 roku w Węglowie w gminie Wąchock. Już jako 17-latek walczył z okupantem, a tamte wydarzenia przywołuje w książce, wydarzenia tragiczne, bowiem w czasie wojny stracił ojca i brata.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ