reklama

Koncerty, jedzonko i zabawa

Sobótki` 2017

W numerze

Koncerty, jedzonko i zabawa

Sobótki` 2017

 

Wspaniały koncert chóru Sound`n`Grace, konkursy, zabawy, sobótkowe ognisko i wielki zlot Food Trucków - starachowiczanie hucznie przywitali lato podczas Sobótek.

Tegoroczna dwudniowa - 24 i 25 czerwca- impreza odbyła się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach, a poprzedziła ją msza święta polowa motocyklistów. Bezpośrednio po niej motocykliści, którzy zorganizowali punkt zbiórki krwi dla chorych i potrzebujących dzieci przejechali w kolumnie po ulicach naszego miasta.

Prowadzący: Agnieszka Lasek - Piwarska i Łukasz Gołda , zaprosili na scenę przedstawiciela Zarządu Animex Foods - współorganizatora Sobótek - Andrzeja Pawelczaka, który z okazji dwudziestopięciolecia oddziału w Starachowicach podziękował wszystkim pracownikom za ich codzienną pracę i życzył wszystkim dobrej zabawy. Zainaugurowały ją prezentacje starachowickich artystów. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Tańca TAKT ze Starachowickiego Centrum Kultury. Zespół pod kierownictwem Barbary Wypchło specjalizuje się w tańcach towarzyskich. Najmłodsi pokazali jive, walca i sambę, a Mateusz Woźniak z Klaudią Podsiadło zatańczyli walca wiedeńskiego. Najlepsze choreografie pokazała "Plejada", a młode wokalistki ze Studia Piosenki SCK, prowadzonego przez Miłosza Weimanna, dały próbkę swoich możliwości wokalnych. Najbardziej utytułowane z nich - Julia Dudek i Maja Adamiak, mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień zdobytych na ogólnopolskich i europejskich festiwalach.

Kolejnymi atrakcjami były liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi między innymi przez Animex oraz PWiK, a także strefa zabaw dla najmłodszych na terenie boiska, którą świetnie animował Andrzej Mroczek. Rewelacyjne tory przeszkód, układanki logiczne, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, zjeżdżalnie, plac zabaw, trampolina i wiele innych atrakcji czekały na dzieci, które wraz z rodzicami przyszły na zabawę.

Znany starachowickiej publiczności zespół REDS w składzie: Maciej Jagieło - wokal, Marcin Kutrowski - gitary, Bartosz Tuchowski - gitara basowa, Tomasz Foremniakowski - perkusja, instrumenty klawiszowe, Marek Łodej - saksofon, zagrał największe covery muzyki rockowej i popowej. O godzinie 20.00 wiceprezydent miasta Jerzy Miśkiewicz rozpalił sobótkowe ognisko, a prezydent Marek Materek życzył wszystkim starachowiczanom wspaniałych artystycznych, zapowiadając występ gwiazdy wieczoru Sound`n`Grace. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r`n`b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. Z Sound`n`Grace pracują wspaniali instrumentaliści, muzycy współpracujący na co dzień ze znanymi polskimi artystami. Po energetycznym występie, wspólnym odśpiewaniu hitu chóru - piosenki "Dach" i wielu, wielu bisach, zespół chętnie rozdawał autografy i fotografował się z publicznością. Na finał dnia niebo rozbłysło pokazem sztucznych ogni - to prezent Zarządu Animexu dla wszystkich pracowników starachowickiego oddziału i można było bawić się przy muzyce DJ-a.

Muzyczną gwiazdą niedzieli był zespół Basta, ale na scenie pojawiły się także zespoły Celibat i White Streaks z Młodzieżowego Domu Kultury. Atrakcją Sobótek były oczywiście Food Trucki, czyli mobilna gastronomia - jedzenie z campera czy furgonetki, mającej możliwość przemieszczania się po kraju, jest szalenie modne, a w tym roku dotarło do Starachowic i zwojowało swoimi przysmakami. W ofercie Food Trucków były min.: hamburgery, frytki belgijskie, zakręcone ziemniaki, lody, gofry, popcorn prażynki czy owoce w czekoladzie.

Roztańczone i rozśpiewane Sobótki, to wstęp do tegorocznych wakacji. Niech będą dla wszystkich niezwykle udane!

A. S.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ