reklama

"MiM w krainie magii"

Jubileusz 25-lecia Szkoły Tańca

W numerze

"MiM w krainie magii"

Jubileusz 25-lecia Szkoły Tańca

Szkoła Tańca MiM obchodzi w tym roku jubileusz 25-letnia istnienia. Na scenie Starachowickiego Centrum Kultury dali wyjątkowy koncert "MiM w krainie Magii"z udziałem wszystkich tancerzy szkoły i jej absolwentów.

Zawsze na koncertach MiM publiczność dopisuje, ale zainteresowanie jubileuszowym popisem było ogromne, widzowie nie mieścili się sali Starachowickiego Centrum Kultury, więc organizatorzy przygotowali koncert dwudniowy.

- Wtedy wręczyliśmy statuetki MiM 2017. Są unikatowe, zaprojektowane przez Leszka Drożdża, a wykonane przez Marcina i Katarzynę Papajów. Obdarowaliśmy nimi osoby i firmy, które wspomagają naszą działalność i dzięki którym Szkoła Tańca MiM istnieje. Pierwszą otrzymała moja nauczycielka tańca, Katarzyna Serwinowska - wuefistka w Szkole Podstawowej nr 9. Teraz mieszka w Bochni, ale przyjechała na koncert i osobiście ją odebrała. Było to bardzo miłe i wzruszające uczucie, tym bardziej że nie widziałyśmy się ponad 40 lat - opowiada ze wzruszeniem dyrektor Szkoły Tańca MiM Małgorzata Dziamka.

Statuetki MiM 2017 otrzymali także: Katarzyna Serwinowska, Zbigniew Ronduda, Kazimierz Kwiecień, Barbara Szymańska, Danuta Krępa, Marek Materek, Mariola Gałka, Justyna Witkowska, Anna Zanijat, Magdalena Kucharczyk, Agnieszka Szczykutowicz, Irena Górecka, Katarzyna Filus, Joanna Lisowska, Magdalena Krupa i Agnieszka Adamczyk.

"Mała tancerka Marysia odkryła magiczne miejsce - garderobę z kostiumami Szkoły Tańca MiM. Na pierwszy rzut oka to tylko zakurzone pomieszczenie z szafami pełnymi ubrań. Ale czy na pewno nie kryje się tam nic więcej? Poprzez magiczną siłę, Marysia zostaje wciągnięta do świata wspomnień, tańca i magii - do Zaczarowanego Lasu" - tak zaczynała się historia jubileuszowego koncertu Szkoły tańca MiM. Na scenie pojawiły się setki tancerzy, a w rolę tytułowej Marysi wcieliły się Elżbieta Bujnowska, Julia Gębura i Klaudia Wybraniec. Wyjątkowym momentem był również występ absolwentek. W zespole tym zatańczyły: Agata Dziamka, Wanda Dziubińska, Paulina Florys, Dominika Jagieło, Julia Jezierska, Diana Kozielewska, Anna Lewandowska, Joanna Lisowska, Paulina Paprot, Karolina Skalska, Marta Witkowska, Katarzyna Wodnicka (Garbarczyk).

- Było mnóstwo miłych słów, uścisków i gratulacji. Mnie zawsze wzruszały najbardziej dziewczyny absolwentki. Już kolejny raz zrobiły nam taką niespodziankę, że przygotowały choreografię i znów zatańczyły. To wszystko za sprawą Joasi Lisowskiej, która jest nasza absolwentką i potrafi namówić dziewczyny do tego, żeby chciały zatańczyć. Fajne jest, że nie wszystkie z nich tańczyły u nas do końca, do matury, a i tak czują się naszymi absolwentkami. Jestem im za to wdzięczna, bo to było bardzo wzruszające - dodaje M. Dziamka.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ