reklama

"Ahoj, Kapitanie! Zdobywamy nowe lądy wiedzy"

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 (klasy IV a, c i VIa) realizowali projekt edukacyjny na zielonej szkole w Stegnie, autorkami którego były: Iwona Lipińska, Małgorzata Dulewicz i Agnieszka Słowik. Zdobywali tam wiedzę i umiejętności poprzez własne doświadczenia oraz obserwacje okolic nadmorskich, poznawali walory historyczne i kulturowe regionu Pomorza.

W Gdańsku, spacerując po Starówce, odkrywali piękno historycznej zabudowy. Szczególną atrakcją był dla naszej młodzieży rejs Czarną Perłą na Westerplatte, gdzie odbyła się lekcja historii i patriotyzmu. We Fromborku zwiedzili natomiast muzeum Mikołaja Kopernika, Wzgórze Katedralne, a w Obserwatorium odbyła się lekcja astronomii pn. "Mapa Nieba". W Malborku uczestniczyli w grze terenowej "Odkrywcy zamkowych tajemnic".

Jednym z zadań projektu było zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenia, co mogli sprawdzić w Gdańskim Centrum Edukacji. W Gdyńskim Centrum Edukacji Eksperyment odbyła się natomiast niecodzienna lekcja przyrody, podczas której uczniowie poznali tajniki świata fizyki, chemii i biologii. W projekcie nie mogło zabraknąć zadania związanego z edukacją regionalną. Dlatego też uczniowie odwiedzili dom podcieniowy – typowy element architektury Żuław – gdzie odbyły się warsztaty serowarskie oraz mydlarskie. Podczas pobytu w Gdyni uczniowie zwiedzili także Muzeum Dar Pomorza.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ