reklama

Nie popierają koleżanki radnej

W powiecie

 

Jedenastu radnych powiatu starachowickiego wydało oświadczenie przeciwko zatrudnieniu radnej Beaty Stąpor (PSL) w PZOZ.

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach był etat na stanowisko kierownika działu ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych, a dyrektor Grzegorz Fitas miał zaproponować go radnej powiatu Beacie Stąpor.

- Upatrujemy to w fakcie pisemnej rezygnacji pani radnej z członkostwa w Radzie Społecznej PZOZ, oczywiście bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia (czyżby moralne rozterki?) - czytamy w oświadczeniu 11 radnych przekazanym GAZECIE.

Radni Danuta Krępa, Maria Salwa, Paweł Lewkowicz, Przemysław Czaja, Andrzej Kominek, Andrzej Matynia, Andrzej Duda, Jan Wzorek, Tomasz Margula, Marian Mróz i Andrzej Sendecki w wydanym oświadczeniu przywołują fakt, że radna Beata Stąpor z chwilą odwołania poprzedniego Zarządu Powiatu, była zaangażowana w "specyficzną obronę dyrektora Szpitala, placówki szpitalnej oraz jej wizerunku". Radni zarzucają radnej to, że jako sygnatariusz oświadczenia z 31 marca br., "wpisała się w niczym nie uzasadnioną walkę polityczną, jakoby doszło do niedopuszczalnego lobbingu świętokrzyskiego posła, który miałby rzekomo wpływać na decyzje dyrektora szpitala". Jest też "(...) entuzjastką pozytywnej oceny dyrektora szpitala w zakresie "obrony jego ( PZOZ) żywotnych interesów w przyszłości" - cytujemy z oświadczenia.

- Powiem krótko, nie złamałam prawa, był konkurs, wygrałam go. Mam prawo pracować tak, jak inni radni. Nie jestem odosobnionym przypadkiem. Stanęłam do konkursu, bo wiem co robić w szpitalu, mam merytoryczną wiedzę w tym temacie - powiedziała GAZECIE radna Beata Stąpor.

Oświadczenie grupy radnych ma trafić na biurko dyrektora szpitala w Starachowicach.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ