reklama

Wielkie piłkarskie święto!

I Starachowicki Ogólnopolski Event

Informacje sportowe

Wielkie piłkarskie święto!

I Starachowicki Ogólnopolski Event

Takiego wydarzenia jeszcze w naszym mieście nie było. Z inicjatywy Juventy o laur najlepszych w roczniku 2009 walczyło na naszym stadionie 16 zespołów z całej Polski. Dominowała rywalizacja sportowa, ale nie zabrakło także gier i zabaw dla uczestników.

Starachowicka Juventa coraz prężniej działa na polu młodzieżowej piłki nożnej. Klub oferuje swoim podopiecznym coraz szersze możliwości. Po niedawnej umowie partnerskiej z Wisłą Kraków, która daje możliwość kontynuowania kariery w tym utytułowanym klubie, przyszedł czas na kolejne wydarzenie, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było, czyli I Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski. To typowo sportowa impreza z wieloma innymi atrakcjami, zarówno dla młodych piłkarzy, jak i ich rodzin. Współorganizatorami imprezy byli także Harcerska Grupa Ratownicza oraz Urząd Miejski w Starachowicach.

- Do Starachowic zjechały piłkarskie drużyny z całej Polski. Łącznie ponad 260 dzieciaków, których wielką pasją jest piłka nożna. Po raz pierwszy w historii naszego miasta mieliśmy do czynienia z tak duża imprezą piłkarską dla dzieci. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasz klub był organizatorem tego pionierskiego wydarzenia. Na płycie głównej punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się zmagania piłkarskie chłopców urodzonych w roku 2009 i młodszych. 16 zespołów podzielonych na cztery grupy rywalizowało jednocześnie na trzech boiskach. Po niespełna trzech godzinach poznaliśmy rozstrzygnięcia w pierwszej fazie turnieju. Emocje rosły z każdą minutą, a kibice zgromadzeni na obiekcie przy ulicy Szkolnej nie mogli narzekać na nudę - mówi wiceprezes Juventy Dominik Zuba.

Jednym z półfinalistów imprezy był pierwszy zespół gospodarzy, który niestety do finału nie zdołał awansować. Młodym piłkarzom Juventy na pocieszenie pozostała rywalizacja o najniższy stopień podium. Ostatecznie starachowiczanie po zaciętym boju pokonali DAB I Kielce 2:1. Całą rywalizację wygrali piłkarze Korony Kielce, którzy w finale, po rzutach karnych, pokonali Akademię Piłkarską Końskie. W całym turnieju zespoły rozegrały aż 48 meczów, w których padło 185 bramek! Organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrano Kacpra Moczulisa z Korony, najlepszym bramkarzem został zawodnik Juventy Janek Wójcicki, a królem strzelców Kamil Konewka z Mazovii Tomaszów Mazowiecki.

- Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu jaki zaprezentowały zespoły. Mimo młodego wieku zawodników oglądaliśmy składne akcje, piękne bramki czy znakomite parady bramkarskie. Większość spotkań była bardzo wyrównana, a o końcowych wynikach decydowały zazwyczaj detale, często jedna bramka. Udało zorganizować się świetną imprezę piłkarską jakich w naszym województwie z pewnością brakuje. Do Starachowic przyjechały znane piłkarskie marki z 6 województw, w tym Wisła Kraków czyli nasz partner sportowy - dodaje Dominik Zuba.

Imprezę swoją obecnością zaszczycił prezydent Starachowic Marek Materek, który całe wydarzenie objął swoim patronatem, a Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej reprezentował wiceprezes Tomasz Domaradzki. To pokazuje, że władze wojewódzkiego związku z zadowoleniem przyjęły starachowickie zawody.

- Warto podkreślić, iż turniej miał nie tylko charakter sportowych zmagań. Na dzieciaków czekało wiele atrakcji w zorganizowanej na tę okazję Strefie Zabaw. Uczestnicy Starachowickiego Eventu mieli możliwość skorzystania z mini ścianki wspinaczkowej, żywych piłkarzyków, łuków oraz tarcz, a także mini paintballa. Zależało nam, aby dzieci i ich rodzice zapamiętali imprezę organizowaną przez Juventę z jak najlepszej strony. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy uczestnik zmagań wyjechał ze Starachowic zadowolony i myślimy, że to nam się udało - mówi z zadowoleniem prezes Juventy Paweł Brzozowski.

Niedzielna impreza była też okazją do pożegnania Macieja Śliwy. Utalentowany wychowanek Juventy od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Wisły Kraków.

- Maciek, dzięki swoim bardzo dużym umiejętnościom piłkarskim, zwrócił na siebie uwagę klubów z całej Polski. Ostatecznie związał się z Wisłą Kraków, z którą podpisał kontrakt i od 1 lipca 2017 stanie się jej zawodnikiem. W trakcie oficjalnego rozpoczęcia Eventu cała drużyna juniorów młodszych wraz z trenerem Mariuszem Wójcikiem podziękowała Maćkowi za kilka lat spędzonych w Juvencie, a z rąk prezesa odebrał pamiątkowy puchar oraz koszulkę ze swoim nazwiskiem podpisaną przez wszystkich kolegów z drużyny - informuje D. Zuba.

- Jako organizatorzy pragniemy podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby zorganizować w Starachowicach duży turniej piłkarski dla dzieci. Podziękowania kierujemy do Urzędu Miejskiego i placówki Banku Zachodniego WBK w Starachowicach. Dziękujemy firmie JBB, która ufundowała poczęstunek dla uczestników turnieju, a także lokalnym przedsiębiorstwom, firmie CERRAD oraz Robertowi i Renacie Bilskim - właścicielom Delikatesów Centrum w Starachowicach - dodaje wiceprezes Juventy.

Klasyfikacja końcowa:

1. Korona Kielce

2. AP Końskie

3. Juventa I Starachowice

4. DAP I Kielce

5. Delta Warszawa

6. DAP Dębica

7. Wisła Kraków

8. DAP II Kielce

9. Marcovia Marki

10. Widok Skierniewice

11. PAS Skarżysko-Kamienna

12. Widok Lublin

13. Mazovia Tomaszów Mazowiecki

14. Energia Kozienice

15. Progres Kraków

16. Juventa II Starachowice

Juventa: Franciszek Cichocki, Marcel Dobrucki (4), Wiktor Jankowicz, Wiktor Jasztal, Michał Kaczmarski, Aleksander Lubomirski, Franciszek Ludwig, Bartosz Moskwa (4), Adrian Półtorak (4), Bartosz Stachera, Michał Urbański, Jan Wójcicki. Trenerzy: Szymon Sionek, Sławomir Oleksak.

Juventa II: Jakub Gawlik, Igor Kalinowski, Dawid Kułaga, Gabriel Łabędzki, Wiktor Łuczkiewicz, Bartosz Mazur, Kacper Nowak, Adam Pawelec, Mateusz Pisarek, Norbert Ronduda, Miłosz Szymański, Leon Milicki, Błażej Dróżdż. Trenerzy: Sławomir Oleksak, Szymon Sionek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ