reklama

Wakacyjna moc atrakcji

Bez kategorii

Wakacyjna moc atrakcji

Miasto przygotowało dla odpoczywającej młodzieży bogatą ofertę spędzania wolnego od nauki czasu.

Nie wszyscy będą się opalać nad morzem, zwiedzać inne miasta lub zdobywać góry... Spędzający kanikułę w mieście jednak narzekać na brak atrakcji też nie będą. Miasto wraz z ośrodkami kultury (SCK), sportu (MOSiR), Biblioteką Miejską i Spółdzielniami Mieszkaniowymi przygotowało dla starachowiczan sporo interesujących imprez.

- Wakacje w tym roku będą bogatsze, atrakcyjniejsze. Będą ciekawsze od tych, które odbywały się w ostatnich latach. Dzieje się dzięki temu, że po zeszłorocznych wakacjach spotkałem się z dyrektorami szkół podstawowych, gimnazjów, ale również z dyrektorami placówek kultury działającymi w naszym mieście, rozmawiając o tym, w jaki sposób uatrakcyjnić ten letni czas, dla wszystkich tych, którzy w Starachowicach zostają na wakacje - powiedział Materek.

Co nas czeka? Turnieje sportowe, rodzinne pikniki, warsztaty kulturalne, parkingi muzyczne, rajdy rowerowe i wiele innych wydarzeń. Będzie kino "od kuchni" i zajęcia "W starym kinie" w Starachowickim Centrum Kultury, gdzie uczestnicy poznają m.in. tajniki kina i teatru. Stworzą też etiudą teatralną. Podczas warsztatów kulturalnych dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, rzeźbiarskich, muzycznych. Planowana jest kolejna edycja Turnieju Siatkówki Plażowej, rozegrana zostanie Miejska Gra Terenowa ze znajomości infrastruktury i historii miasta, natomiast "Profesjonalne wtorki", to oferta skierowana do młodzieży i spotkania z przedstawicielami ciekawych profesji, które odbywać się będą w Parku Miejskim.

- Wakacje kończymy Dniami Starachowic, potrwają trzy dni od 1 do 3 września. Będą koncerty, m.in. Haliny Kunickiej, dyskoteka z DJ Wiką, Festiwal Hip - Hop Starachowice `2017 (...), a w niedzielę, na finał Dni Starachowic, wystąpi zespół ENEJ - ogłosił prezydent Materek.

Urząd Miasta w Starachowicach przygotował specjalną broszurę zawierającą program tegorocznych "Wakacji w mieście". Jak poinformował prezydent Marek Materek, wydrukowano 6000 sztuk folderów, które podczas zakończenia roku szkolnego, trafiły do rąk uczniów starachowickich szkół podstawowych, gimnazjów, a także przedszkolaków.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ