reklama

Filatelistka nagrodzona

Mirzec

Mirzec

Filatelistka nagrodzona

Mirzec

 

W 55. Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pn. "Górny Śląsk – to nie tylko przemysł", który odbył się w Chorzowie w dniach 15 – 18 czerwca br., sukces odniosła Ola Barszcz z Mirca. 

Finał konkursu była także podsumowaniem rocznej pracy Młodzieżowego Koła Filatelistycznego, działającego przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec. W Chorzowie zaprezentowali się najlepsi z najlepszych, a Ola Barszcz zdobyła IV miejsce w kraju. Rozgrywany był w trzech grupach wiekowych, a uczestnicy zdawali testy wiedzy, w tym filatelistycznej i musieli się wykazać praktyczną umiejętnością pracy z katalogiem znaczków. Oceniany był też eksponat wystawowy.

- W ścisłym finale brało udział po pięciu uczestników w każdej grupie wiekowej. Ola doskonale sobie poradziła z pytaniami. Mogłyśmy na konkursie poznać i porozmawiać ze znanymi na świecie projektantkami polskich znaczków pocztowych: Agnieszką Sancewicz i Marzanną Dąbrowską - relacjonuje GAZECIE prowadząca Koło Filatelistyczne Ala Bonio.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ