reklama

Plener malarski "Nad Kamienną"

Dziurów 2017

Wieści z gmin

Plener malarski "Nad Kamienną"

Dziurów 2017

To była już czwarta edycja tej niezwykłej imprezy i doskonała okazja do rozwijania umiejętności twórczych w każdym wieku i na każdym etapie nauki.

Organizatorem i pomysłodawcą jest dyrektor i jednocześnie nauczyciel plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej w Dziurowie Halina Turek. Malownicze położenie gminy Brody sprawia, że plener ma zawsze wyjątkową oprawę. W tym roku uczestnicy spędzili słoneczne przedpołudnie 20 czerwca w okolicach "Skałek" w Rudzie i Zalewu Brodzkiego, gdzie na świeżym powietrzu powstawały przepiękne prace malarskie różnymi technikami.

W plenerze wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy w: Adamowie (opiekun Katarzyna Wlazłowska- Chodyra), Stawie Kunowskim (opiekun Agnieszka Rakoczy), Lipiu (opiekun Marta Michałowicz- Borcuch), Lubieni (opiekun Agnieszka Lotko), Rudniku (opiekun Bożena Kania) i, Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziurowie (opiekun Halina Turek). Komisja, w której zasiadały nauczycielki z placówek oświatowych uczestniczących w plenerze, przyznała nagrody. W grupie uczniów klas I-III zdobyły je: Lena Kutera – Szkoła Podstawowa w Lubieni, Antonina Rakoczy - Publiczna Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim oraz Maria Papucka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziurowie, natomiast wśród starszych (kl. IV-VI): Karolina Jachacy - Publiczna Szkoła Podstawowa w Adamowie, Julia Wiącek – Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim, Marcel Cioroch - Szkoła Podstawowa w Lipiu oraz Marta Rozwadowska - Szkoła Podstawowa w Rudniku

W podsumowaniu i wręczeniu nagród uczestniczyła dyrektorka Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody - Dorota Grudnicka- Glina.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ