reklama

Festyn Rodzinny

W Adamowie

Brody

Festyn Rodzinny

W Adamowie

 

Przyciągnął tłumy mieszkańców, były atrakcje dla najmłodszych, występy na scenie, rodzinny marszobieg i świetna zabawa. 

w Adamowie, to inicjatywa tamtejszej szkoły podstawowej, rodziców, przewodniczącej Rady Rodziców Wioletty Kwiecień, radnej Angeliki Boroń i społeczności sołectwa Adamów. Pogoda nie była idealna, ale nawet deszcz nie był w stanie pokrzyżować planów i wszyscy bawili się znakomicie. Obecna była wojewoda Agata Wojtyszek, wójt gminy Brody Marzena Bernat, jej zastępca Michał Gutowski, przewodniczący gminnej Rady Stanisław Wrona, skarbnik Dorota Dyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Dorota Grudnicka-Glina oraz proboszcz parafii w Adamowie ks. Andrzej Bartosiński. Zainaugurowała świętowanie dyrektor Szkoły Podstawowej w Adamowie Teresa Szymczak.

Impreza się rozkręcała, a chętni mogli zapisać się na marszobieg rodzinny, w którym mógł wystartować każdy niezależnie od wieku. Nad sportowym aspektem festynu czuwał prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik Sylwester Dudek. Nie zabrakło gorącego dopingu i barwnych transparentów, a organizatorzy uhonorowali najstarszego uczestnika, którym był 84-letni Józef Milanowski. Dzieci otrzymały natomiast od wojewody drobne upominki.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy 0 i I przygotowani przez Małgorzatę Kusiak i Renatę Ślęzak, którzy zaprezentowali skocznego krakowiaka. Po nich radosną piosenkę "Guma do podskoków" wykonali uczniowie klasy II i III przygotowani przez Katarzynę Bernaciak, a ci z klasy IV przygotowali z Krystyną Kwiecień "Piosenkę dla taty". Klasa V przygotowana przez Iwonę Kozdębę wprowadziła wszystkich w wakacyjny klimat "Włoskimi wakacjami", w podobnym tonie był występ klasy VI, która zaśpiewała "Na plaży".

Piknik obfitował też w atrakcje dla rodziców. Edyta Chodzyńska zaprosiła ich do tańca belgijskiego, w którym musieli zatańczyć ze swoimi dziećmi, a Karolina Matusiewicz zachęcała do próby sił w przeciągania liny. Konkurs mody ekologicznej, w którym modelami byli przedstawiciele poszczególnych klas ubrani w stroje ekologiczne przez rodziców, zorganizowała natomiast Katarzyna Bernaciak.

Wyłoniono zwycięzców szkolnego programu "Mam Talent". Pierwsze miejsce zajęły Martyna Kwiecień i Nikola Gawarecka, tuż za nimi były Martyna Dziubińska i Lena Imos z układem tanecznym, a III miejsce przypadło Emilowi Stachowiczowi za pokaz gry na keyboardzie. Później scenę przejęły zespoły ludowe, "Echo" z Adamowa oraz "Jarzębina" z Dziurowa. Nie zabrakło oczywiście stoisk z "czymś na ząb", były smakołyki z grilla, stoisko z ciastami i napojami oraz swojskim chlebem ze smalcem.

- Dla dzieci była zjeżdżalnia oraz loteria fantowa. Straż pożarna OSP Ruda zadbała także o dodatkowe atrakcje, można było wsiąść do samochodu strażackiego i użyć syreny alarmowej, były także pokazy ratownictwa oraz mini-quiz dla dzieci dotyczący wiedzy o straży pożarnej. Kolejną atrakcją był wojskowy samochód "star" przygotowany przez Jacka Kusiaka z Firmy Autobox, który budził duże zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych - dodają organizatorzy.

Tak udany festyn dało się zorganizować dzięki dużemu wsparciu instytucji i sponsorów, do których należeli: Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski, firma Klikom Net – Artur Wolski, Badpol Textile&Recycling, Pallet Hurtownia – Michał Pietrzyk, Centrum Medyczne Visus i Salony Optyczne Visus, Go – Kart Land Starachowice, PPH Kwas Mar – Krzysztof Tałałaj, Carmen Hurtownia, Firma Autobox, Ochotnicza Straż Pożarna z Rudy, Animex Food, Piekarnia Izabela i Dariusz Wojteczek, Piekarnia Agnieszka i Marek Sarna, Grażyna i Zbigniew Niekłań, Drukarnia "Maja" Dariusz Glina, Kręgielnia Atlantyda, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach, Kwiaciarnia "Cuda Wianki", Pizzeria "Trzy papryczki" oraz Kino "Helios".

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ